خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

شرایط شیوع کرونا نباید عادی انگاشته شود/ ۴ شهر در وضعیت زرد هستند

به گزارش خبرگزاری مهر، سید موسی خادمی امروز شنبه در حاشیه برگزاری جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی کرونا گفت: در جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا موضوع مدیریت سفرهای ایام پایانی سال و نوروز مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به دستورالعملی که اعلام خواهد شد، محدودیت‌هایی برای شهرهای دارای وضعیت زرد، قرمز و نارنجی وضع می‌شود.

وی اظهار داشت: تعیین مقصد و محل اسکان از شرایط سفر خواهد بود زیرا با توجه به وضعیت کشور، استفاده از اماکن عمومی، پارک‌ها، مساجد و مدارس برای اسکان ممنوع می‌شود.

استاندار لرستان افزود: در این جلسه دکتر روحانی از تصمیم گیری برای تهیه و تولید واکسن خبر داد و خواستار حمایت بیشتر از شرکت‌های دانش بنیان داخلی و تهیه تجهیزات و ملزومات بخش‌های بیمارستانی کشور شد.

خادمی تصریح کرد: وضعیت استان عادی نیست و نباید شرایط عادی انگاشته شود زیرا چهار شهر از لرستان در وضعیت زرد قرار دارند و علائمی از افزایش ابتلاء به کرونا در نقاطی از استان مشاهده شده است.

وی خاطرنشان کرد: قطعاً در استان نیازمند مراقبت‌های بهداشتی بیشتری در این رابطه هستیم و احتمالاً برخی از محدودیت‌های گذشته را مجدداً در نقاط خطر اعمال کنیم.

استاندار لرستان با تأکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، گفت: مردم همچنان از حضور در تجمعات مانند مراسم عروسی و عزاداری پرهیز کنند و برگزاری جلسات فیزیکی منجر به تجمع نیز ممنوع خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا