خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

راه اندازی ۱۷۰ پایگاه جدید اورژانس کشور/افزایش بالگردهای اورژانس

به گزارش خبرنگار مهر، پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور صبح امروز در ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران به مناسبت گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: همکاران من در سازمان اورژانس تمام وقت در خدمت هموطنان بودند، در طول این مدت ما سعی کردیم تمام تجهیزات خود اعم از نرم افزاری و سخت افزاری را توسعه دهیم.

وی افزود: تعداد بالگردهای اورژانس را به ۴۷ فروند رساندیم و هزار دستگاه موتورلانس وارد کردیم و قرارداد ۲۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس را هم بسته‌ایم.

کولیوند بیان کرد: اورژانس ریلی و دریایی از خدمات ویژه و عمده‌ای بود که در ایام غدیر راه اندازی شد و به خدمات اورژانس اضافه شد و همچنین ۳۰ درصد از نیروهای جذب از طریق دانشگاه امسال به خانم‌ها اختصاص داده شده است.

وی گفت: همچنین جذب منابع انسانی با ۵ هزار و ۳۰۰ نفر در آزمونی که در تاریخ بیست و چهارم این ماه برگزار می‌شود در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: ۱۷۰ پایگاه به سیستم اورژانس اضافه و به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: در حدود ۹ اقدام ویژه برای خدمات کرونا به صورت سرفصل خاص انجام دادیم و در این راه ۹ شهید را تقدیم کشور کرده‌ایم.

کولیوند خاطرنشان کرد: تمام بیماران مبتلا به کرونا که از طریق اورژانس جا به جا شدند از خدمات اورژانس راضی بودند و هیچ شکایتی تا به الان نداشتیم.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: یکی از امکانات خوبی که امسال به ما اضافه شد نرم افزاری بود که موقعیت بیمار را در لحظه تماس در اختیار ما قرار می‌داد و برای مکان یابی افرادی دیگر مشکل نداشتیم و می‌توانستیم در مدت زمان کوتاه‌تری به بیمار برسیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا از بودجه پیشنهادی دولت برای سال ۱۴۰۰ راضی هستید یا خیر گفت: تا به الان از پیش بینی‌هایی که انجام شده راضی هستیم و امیدواریم همین مقدار محقق شود تا بتوانیم تجهیزات خود را تکمیل کنیم و خدمات بهتری به مردم ارائه دهیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا