خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

آمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام افزایشی است

جمیل صادقی فر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به بررسی‌های انجام شده متاسفانه سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مناطق مختلف استان کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه متوسط تعداد مبتلایان به کرونا در استان ایلام در دهه اول بهمن ماه نسبت به دهه آخر دی ماه افزایش نسبی یافته است، گفت: روند رو به رشد آمار مبتلایان به کرونا در استان در پی کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی نگران کننده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی از جمله تالارها، بازار، مساجد و بقاع متبرکه و آرامستان‌ها بسیار کاهش یافته است.

صادقی فر تصریح کرد: در شرایط کنونی استان که همه شهرستان‌ها در وضعیت آبی هستند، رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی برای حفظ این شرایط ضروری است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام در خصوص افزایش نگران کننده آمار مبتلایان در شهرستان بدره، گفت: نزدیک به یک چهارم کل مبتلایان به کرونا در استان مربوط به این شهرستان است.

وی در آمار دانش اموزان مبتلا به کرونا در استان نیز بیان کرد: از ابتدای بهمن ماه ۹ دانش آموز در استان به کرونا ویروس مبتلا شده که هفت نفر از این دانش آموزان متعلق به شهرستان بدره هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا