خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

کمبود۴هزار اتوبوس در پایتخت/خاموشی بزرگراهها سرقت را افزایش میدهد

به گزارش خبرنگار مهر، انوشیروان محسنی بندپی بعد از ظهر یکشنبه در حاشیه نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص چگونگی مدیریت کرونا در استان تهران اظهار داشت: ۱۰ هزار میلیارد تومان از ۷۵ میلیارد تومان کشور از تسهیلات بیماری کرونا به استان تهران تخصیص یافت اما تراکم جمعیت در استان بسیار بالا است.

ابتلای یک هزار نفر از نیروی انتظامی به کرونا و شهادت ۶ نفر از پرسنل در استان تهران

محسنی بندپی با اشاره به اینکه در جریان بیماری کرونا نیروی انتظامی در استان تهران یکهزار نفر مبتلا به کرونا داشت که از این تعداد شش ۶ نفر شهید شدند گفت: در کل، فوتی‌های استان تهران که حدود دو هزار نفر هستند از سالمندان کهریزک در بیماری کرونا کمی بیشتر از ۳۰ نفر فوت شدند که این آمار نشان دهنده مدیریت مناسب کرونا است.

اقدام سریع استانداری در مقابله با فساد شهرداران در صورت اطلاع دستگاه‌های نظارتی

وی با بیان اینکه هر زمان که دستگاه‌های نظارتی از فساد در شهرداری یا نهادی اطلاع بدهند به سرعت اقدام می‌کنیم افزود: معاونت هماهنگی امور عمرانی نیز سامانه‌ای برای شفافیت پروژه‌های عمرانی ایجاد کرده است که به جلوگیری از فساد کمک می‌کند و ما تقویت حوزه‌های بازرسی و نیز تقویت حراست در شهرداری‌ها را داشته‌ایم و در این راستا اعضای کمیسیون‌های ماده ۹۹ و ۱۰۰ را تغییر دادیم تا افرادی بیایند و موارد کمتری داشته باشند.

محسنی بندپی در خصوص شهرداری لواسان نیز بیان داشت: شهردار از همه فیلترها گذشته و انتخاب شهردار به عهده شورا است اما دموکراسی هزینه دارد ولی همه مصوبات شهرداری‌ها در فرمانداری‌ها بررسی می‌شود و اگر آلارمی از دستگاه‌های نظارتی در خصوص فساد بگیریم به سرعت وارد عمل می‌شویم.

کمبود ۴ هزار دستگاه اتوبوس نو در استان تهران

استاندار تهران بیان داشت: درست است که فاصله گذاری اجتماعی کاهش یافته اما این به دلیل افزایش ۷۰۰ هزار مسافر مترو به یک میلیون نفر و ۶۰۰ هزار مسافر اتوبوس به ۸۰۰ هزار نفر است، اما الان عدد رعایت فاصله گذاری اجتماعی استان تهران به ۷۲.۹ درصد رسیده و در این زمینه باید اعلام کنیم که شهرداری تهران یک ماه قبل ۱۵۰ اتوبوس وارد ناوگان کرده و در ایام دهه فجر نیز حدود ۱۸۰ دستگاه اتوبوس وارد چرخه حمل و نقل می‌شود و در خصوص مترو نیز ما ریل و زیرساخت داریم اما اگر واگن اضافه شود فاصله گذاری اجتماعی افزایش می‌یابد و ۲ رام در مترو در کرج بیکار داشتیم که تقاضا دادیم به تهران بیاید و استفاده شود و در حال حاضر ۴ هزار دستگاه اتوبوس نو کم داریم.

افزایش ساعت منع تردد یکی از پیشنهاداتی است که به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه می‌کنیم

محسنی بندپی بیان داشت: تا هفته قبل ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در کل کشور برای ممنوعیت تردد جریمه شدند و ساعت ۲۱ در زمستان برای منع تردد ساعت خوبی است و یکی از مؤثرترین مداخله‌ای بوده که در کاهش چرخه شیوع ویروس کرونا مؤثر بوده است و افزایش ساعت منع تردد یکی از پیشنهاداتی است که به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه در آلودگی هوا موتور ۱۰ درصد و وسایل نقلیه بنزینی ۱۵ درصد نقش داشته‌اند گفت: اما بیشترین نقش با خودروهای دیزلی است، کما اینکه ما در استان تهران به هیچ وجه مازوت سوزی نداریم.

خاموشی خانگی و تجاری خط قرمز ما است

استاندار تهران در خصوص خاموشی‌های اخیر نیز اظهار داشت: خاموشی خانگی و تجاری خط قرمز ما است، اما قبول داریم که خاموشی بزرگراه‌ها و معابر سبب افزایش تصادف‌ها و نیز سرقت‌ها می‌شود اما امیدواریم به سرعت کاهش برق جبران شده و به حالت قبل برگردد که البته تصمیم استانی نبوده و ملی است.

سالانه ۲۰۰ هزار نفر به جمعیت استان تهران افزوده می‌شود

وی در خصوص جمعیت استان تهران بیان داشت: سالانه ۲۰۰ هزار نفر به جمعیت استان تهران افزوده می‌شود اما زیرساخت‌ها متناسب با این افزایش جمعیت نیست چرا که مدارس، فضاهای بهداشتی، درمانی و ورزشی ما کم است، اما نهضت افزایش تخت‌های بیمارستانی در استان تهران را شاهد هستیم.

استاندار تهران با بیان اینکه غرب استان تهران جمعیت قابل توجهی دارند، اما تصمیماتی برای شرق و غرب استان تهران داریم که مانند فرماندهی انتظامی شرق و غرب استان تهران ادارت کل نیز به طور مستقل در شرق و غرب استان تهران مستقر شوند افزود: در آبرسانی اقدامات خوبی صورت گرفته و ۱۸۰ میلیون متر مکعب آب در سد لار منتقل شده و نیز آبرسانی از تصفیه خانه ششم تهران به سوی پرند را داریم و در خصوص مترو پرند ما آماده هستیم و یک ایراد کوچک شورای شهر تهران داشت که برطرف شده و امیدوارم بعد از دهه فجر عملیات اجرایی آغاز شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا