خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

روند کاهش بسترهای کرونایی از هفته اول اسفند ماه آغاز شده است

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین بحرینی‌طوسی عصر شنبه در نشست خبری ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا خراسان رضوی گفت: از هفته گذشته اولین مورد شناسایی شده کرونا انگلیسی در مشهد صورت گرفت و امروز تعداد مبتلایان به این ویروس، به ۶ نفر رسیده است.

وی افزود: چهار نفر از این مبتلایان کاملاً بومی مشهد هستند و هیچ سفر خارجی نداشتند که این مسئله زنگ خطری بزرگ برای همه محسوب می‌شود، هر چند هیچکدام از این افراد بدحال نیستند و چهار نفر از آنها قرنطینه خانگی هستند و ۲ نفر هم در بیمارستان بستری شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه این ویروس احتمالاً از قبل در مشهد شیوع پیدا کرده بود، افزود: باید مراقبت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشدید شود و از این به بعد هرکسی به کرونا مبتلا شد باید فرض بر این باشد که به کرونای انگلیسی مبتلا شده است؛ همچنین از هر گونه تجمع، گردهمایی‌ها و سفرهای غیرضروری اجتناب شود.

وی درباره علائم ویروس جهش یافته گفت: این ویروس با ضریب شیوع بالاتر، کشنده‌تر، پیشرفت سریع‌تر در بدن به‌وجود آمده و سنین پایین را بیشتر درگیر می‌کند که نشان دهنده تفاوت‌هایی با نوع چینی آن است.

بحرینی درباره وضعیت بستری بیماران کرونایی گفت: بعد از پنج هفته متوالی که با افزایش تعداد بستری شدگان روبرو بودیم، در هفته اول اسفند شاهد کاهش تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی بودیم که امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا