خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

مراجعه‌ مبتلایان کرونابه بیمارستان بزرگ دزفول بیشتراز ترخیصی‌هاست

به گزارش خبرنگار مهر، علی قمیشی عصر شنبه در جلسه هم اندیشی در راستای مدیریت بیماری کرونا و طرح شهید سلیمانی که در سالن کنفرانس دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۴۰ هزار و ۳۷۲ تست کرونایی در شهرستان دزفول گرفته شده است که نتیجه ۱۲ هزار و ۱۴۰ تست از این تعداد مثبت بوده است.

وی با اشاره به انجام ۱۵۵ تست پی سی آر و ۱۴۹ تست سریع در ۲۴ ساعت گذشته در دزفول، افزود: نتیجه ۵۹ تست پی سی آر، ۱۰ تست سریع و پاسخ تست ۱۰ نفر از افراد مشکوک به کرونا که در بیمارستان بزرگ دزفول بستری بوده‌اند، مثبت اعلام شده است که متأسفانه این آمار بالا و نگران‌کننده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان اینکه میزان چگالی موارد مثبت در حوزه این دانشگاه نسبت به میانگین کشوری بالاست، گفت: آمارها نشان می‌دهد که گردش ویروس کرونا در دزفول زیاد است و اگر مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام ویژه‌ای نداشته باشند، وارد پیک سوم و سهمگین کرونایی خواهیم شد.

قمیشی با ابراز نگرانی نسبت به افزایش میزان تست‌های مثبت در دزفول، تصریح کرد: از ۲۰ دی‌ماه امسال آمار ابتلاء به کرونا در دزفول افزایش یافت و اکنون شیب منحنی ابتلاء ناخوشایند است و این وضعیت هشداردهنده به ما گوشزد می‌کند که باید با تمام توان از وقوع بحران و فاجعه کرونایی جلوگیری کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: در حال حاضر ۴۹ بیمار در بیمارستان بزرگ دزفول بستری هستند که جواب تست ۳۷ نفر از این تعداد مثبت بوده است، پاسخ تست کرونای چهار نفر که دارای علائم بوده‌اند، منفی و هشت نفر نیز با علائم کرونا در انتظار پاسخ تست هستند.

قمیشی با بیان اینکه تعداد مراجعه مبتلایان به کرونا به بیمارستان بزرگ دزفول نسبت به میزان ترخیصی‌ها بیشتر است، گفت: در این خصوص تدابیر لازم اندیشیده شده است به طوری که سیستم اکسیژن رسانی بیمارستان به روز شده و یک بخش کرونایی دیگر نیز اضافه شده است؛ ضمن اینکه در هفته‌های گذشته یک دستگاه سی‌تی‌اسکن پیشرفته نیز در بیمارستان نصب و بهره‌برداری شد.

وی بیان کرد: تجهیزات و داروهای مختص بیماری کرونا به میزان کافی در بیمارستان بزرگ دزفول دپو شده است و امیدوار هستیم که شرایط به گونه‌ای نشود که با کمبود دارو و تجهیزات مواجه شویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول یادآور شد: بر خلاف اوایل شیوع کرونا که ویروس به طور عمده افراد با سن بالا را درگیر می‌کرد بلکه اکنون نشانه‌های بیماری و ابتلاء در سنین جوان و نوجوان افزایش چشمگیری یافته است که ضرورت دارد این قشر بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

قمیشی ابراز امیدواری کرد که با همکاری مردم و مسئولان آمار کرونا در دزفول کاهش و وضعیت بیماری کنترل شود.

به گزارش مهر، دزفول در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا