خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تعطیلی بازار از ۱۵ اسفند در اردبیل شایعه است

به گزارش خبرنگار مهر، امامی یگانه روز شنبه در جلسه کمیته پیشگیری از بیماری کرونا در اردبیل اظهار کرد: با توجه به ایام پایانی سال و خرید مردم، به هیچ عنوان دستورالعملی مبنی بر تعطیلی اصناف و بازاریان ابلاغ نشده است.

وی تصریح کرد: نه تنها واحدهای صنفی در ایام پایانی سال تعطیل نمی‌شوند بلکه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، اصناف در ارائه خدمات به مردم مصمم بوده و تلاش می‌کنند با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی و موازین توصیه شده، بهترین خدمات را به مردم ارائه کنند.

فرماندار اردبیل گفت: در پاساژها و ورودی بازار مقرر شده افرادی در مورد زدن ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به مشتریان و همچنین بازاریان تذکر بدهند تا هیچ فردی بدون ماسک و زدن مواد ضدعفونی‌کننده وارد پاساژ و یا مراکز خرید نشوند.

امامی یگانه به شلوغی بازار در این ایام اشاره کرد و افزود: عموم مردم باید خریدهای خود را در این ایام به نحوی مدیریت کنند تا در روزها و ساعات پایانی شاهد تراکم حضور جمعیت در بازار نباشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در صورتی که هموطنان خریدی ضروری نداشته باشند باید از حضور در بازار پرهیز کنند چرا که هر نوع تجمع می‌تواند به شیوع و گسترش بیماری کرونا و خطرناک شدن اوضاع منجر شود.

امامی یگانه اضافه کرد: در صورتی که وضعیت شهرستان اردبیل رنگ متفاوتی بگیرد و یا به حالت هشدار برسد، ما مجبور خواهیم بود تا برخی از محدودیت‌ها را در ایام پایانی سال مقرر کرده و اعلام کنیم.

وی به شلوغی شعب بانک‌ها نیز اشاره کرد و ادامه داد: در سطح شهر اردبیل ۲۶ شعبه بانکی پرازدحام شناسایی شد و مقرر است این شعب در ساعات عصرگاهی نیز به فعالیت خود ادامه دهند و بخش عظیمی از فعالیت خود را از طریق سامانه‌های الکترونیکی به مردم ارائه کنند.

امامی یگانه به شرایط کرونا در شهر اردبیل اشاره کرد و گفت: همچنان شهر اردبیل در کنار برخی از شهرهای بزرگ استان در وضعیت زرد قرار دارد و امیدواریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دوری از تجمعات همین وضعیت با ثبات در شهر اردبیل ادامه پیدا کرده و وارد وضعیت خطرناک نشویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز به پیشی گرفتن تعداد بیماران ترخیصی از بیماران بستری اشاره کرد و افزود: وضعیت استان در مجموع با ثبات است و امیدواریم با کاهش ترددها در ایام پایانی سال، شاهد شیوع بیماری و ورود به موج چهارم کرونا نشویم.

شهرام حبیب‌زاده بیان کرد: در مقابل ۲۱ بیمار ترخیصی کرونا، ۱۶ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته در سطح استان شناسایی شدند که امیدواریم در روزهای آینده وضعیت با ثبات‌تری را در کرونا در سطح استان شاهد باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا