خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

فوت ۹ نفر بر اثر ویروس انگلیسی در استان تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی در حاشیه جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت کرونا ویروس در استان تهران گفت: ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۳۸۰ مورد بستری به دلیل ابتلاء به کروناویروس داشته ایم که از این تعداد ۱۱۱ مورد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند. در مجموع ۲۱۱۲ بستری به دلیل ابتلاء به این بیماری در استان تهران داریم که ۸۰۲ مورد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده اند. ۹ نفر به علت ابتلاء به ویروس جهش یافته در استان تهران تاکنون فوت کرده اند.

وی افزود: نسبت به روزهای گذشته در مراجعان سرپایی رشد مشاهده می‌شود و در حوزه بستری عادی و ویژه نسبت به هفته‌های قبل با ثبات مواجه هستیم. با توجه به شرایط کشور که سرشاخه‌هایی از جهش ویروس در نقاط مختلف یافت می‌شود باید بگوییم شرایط ناپایدار و شکننده است. لذا باید با ملاحظه و احتیاط بیشتری عمل کنیم.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران با تاکید بر اینکه سرعت انتقال ویروس جهش یافته بسیار زیاد است، گفت: برای سفرهای نوروزی شاید لازم باشد در شاخص‌ها بازنگری داشته باشیم. یکی از شاخص‌ها رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی است همچنین مجموعه افرادی که به صورت سرپایی مراجعه می‌کنند و از سوی دیگر افراد تست مثبتی که بدون علامت هستند و در ردیابی‌ها شناسایی می‌شوند همگی اینها شاید نشان از این باشد که باید در رنگ بندی تغییراتی ایجاد شود و ستاد ملی مقابله با کرونا در برخی سنجش‌ها بازنگری‌هایی انجام دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا