خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

شرایط بیمار کرمانشاهی مبتلا به کرونا انگلیسی مساعد است

ابراهیم شکیبا ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: حال عمومی بیمار کرمانشاهی مبتلا به کرونا انگلیسی یا جهش یافته مساعد است و این فرد در قرنطینه خانگی به سر می‌برد.

وی افزود: بعد از تشخیص کرونا جهش یافته در این فرد سریعاً اقدامات پزشکی لازم برای افرادی که در تماس مستقیم با وی قرار داشته‌اند انجام شد و تست پی سی آر ۲ نفر از اعضا این خانواده مثبت اعلام شده اما ابتلاء به کرونا انگلیسی آنها تأیید نشده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه ویروس جهش یافته کرونا نسبت به ویروس کرونای گذشته خطرناک‌تر است، تصریح کرد: شدت بروز علائم بیماری و قدرت بیماری زایی ویروس جهش یافته کرونا نسبت به گذشته بیشتر است.

شکیبا با اشاره به شلوغی بازارهای کرمانشاه در روزهای پایانی سال خاطر نشان کرد: مصوبات ۲۴ گانه ستاد مقابله به کرونا در استان کرمانشاه به دستگاه‌های مرتبط ابلاغ شده است اما رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی اصناف و مردم نادیده گرفته می‌شود و با ادامه این وضعیت شرایط بیماری کرونا در کرمانشاه شکننده خواهد بود.

وی بیان کرد: از مردم درخواست می‌کنیم رعایت فاصله اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی بهداشتی را جدی بگیرند تا در روزهای پایانی سال شاهد پیک جدید ویروس کرونا و از دست دادن اطرافیان خود نباشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا