خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بستری روزانه ۵۰بیمار کرونایی درگلستان/پیک سوم کرونا کنترل شده است

به گزارش خبرنگار مهر سراج‌الدین عارف نیا شامگاه چهارشنبه در گفتگوی خبری اظهار کرد: در حال حاضر ۲۶۷ بیمار کرونایی در گلستان بستری بوده و متوسط بستری های روزانه ۵۰ الی ۶۰ نفر است.

وی افزود: در هنگام کنترل پیک های قبلی، متوسط کل بستری های استان به ۲۵۰ نفر و متوسط بستری روزانه به ۴۵ الی ۵۰ نفر می‌رسید و هم اکنون به این عدد رسیده ایم.

معاون درمان علوم پزشکی گلستان اضافه کرد: اگر متوسط بستری حدود ۵۰ بیمار باشد بیماری کنترل شده است البته در طول دو سه روز اخیر این رقم در گلستان ۵۰ یا ۶۰ نفر بوده و چندتایی بالا رفته است که نمی توان به طور کامل قضاوت کرد.

عارف نیا توضیح داد: البته ویروس قابل پیش‌بینی نیست و نمی توان با این رفتارها آن را ریشه کن کرد اما می‌توان آن را کنترل کرد.

وی گفت: اما خبر مسرت بخش واکسیناسیون بوده و تعهد سیستم بر آن است طی ۱۰ ماه آینده افراد با سنین بالا واکسینه شوند که ۷۰ درصد جامعه را شامل می شود بنابراین با این وجود حیف است در طول این مدت کسی را از دست بدهیم.

وی اضافه کرد: بنابراین اگر زمانی خسته شده بودیم و امیدی نداشتیم هم اکنون باید امید را در خود تقویت کند کرده و قواعد بهداشتی را رعایت کنیم تا وارد پیک چهارم نشویم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا