خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

شناسایی ۶ مبتلا به کرونا انگلیسی در کرمانشاه

ابراهیم شکیبا شامگاه امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آزمایشات انجام شده اظهار کرد: ۶ بیمار مبتلا به کرونا جهش یافته موسوم به کرونا انگلیسی در استان کرمانشاه شناسایی شد.

وی با اشاره به بررسی‌های انجام شده از اطرافیان اولین بیمار مبتلا به کرونا انگلیسی، افزود: ۲ فرزند ۱۲ و ۱۹ ساله این خانم به کرونا انگلیسی مبتلا هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به مرد ۵۳ ساله گیلانغربی مبتلا به کرونا انگلیسی، تصریح کرد: این فرد ساکن بندر امام خمینی (ره) بوده و برای مراسم خاکسپاری یکی از بستگانش به گیلانغرب مراجعه کرده است.

وی ادامه داد: مرد ۵۱ ساله دیگری که به کرونا انگلیسی مبتلا شده از کارکنان بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی است که سابقه مسافرت نداشته و در تماس با مراجعان مرکز محل کارش به این ویروس مبتلا شده است، این مورد زنگ خطر مهمتری است که نشان دهنده گسترش ویروس در میان مردم کرمانشاه است.

شکیبا به خانم ۳۹ ساله اهل کرمانشاه که به کرونا انگلیسی مبتلا شده اشاره و بیان کرد: این فرد سابقه مسافرت سه روزه به سرابله ایلام داشته و دارای علائمی شبیه به سرماخوردگی بوده که پس از چند روز از علائم اولیه به پزشکی مراجعه کرده است‌

وی افزود: بیمار مذکور هیچ بیماری زمینه‌ای نداشته است، پس از بستری در یکی از بیمارستان‌های شهر، خیلی سریع وارد وخامت اوضاع شده و متأسفانه جان خود را از دست داد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه تمام افراد در معرض تماس مستقیم با مبتلایان به کرونا انگلیسی شامل خانواده، همکار و همسایه رهگیری شده و اقدامات لازم برای تمامی آن‌ها در حال اجرا است، گفت: گسترش و چرخش ویروس انگلیسی در استان کرمانشاه برای تمامی ساکنان این استان، هشدار و اعلام خطر بوده و لازم است با تشدید مراقبت‌های بهداشتی هرچه سریع‌تر خود را از معرض ابتلاء به این ویروس جهش یافته کرونا نجات دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا