خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ابتلای ۴۶۴ نفر از کارمندان و دانشجویان تربیت مدرس به کرونا

محمدرضا رئوفی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به رصد هفتگی آمار مبتلایان به کرونا در این دانشگاه اظهار کرد: با توجه به اینکه دانشگاه تربیت مدرس، یک دانشگاه تحصیلات تکمیلی به شمار می‌رود، اغلب اعضای هیأت علمی و دانشجویان برای انجام کارهای تحقیقاتی و حضور در آزمایشگاه به دانشگاه مراجعه می‌کنند.

وی افزود: حدود ۹۰ درصد جمعیت ۱۰ هزار نفری دانشگاه غالباً به مرکز بهداشت مراجعه می‌کنند و در این مدت نیز در آزمایشگاه موجود در دانشگاه از کارمندان، دانشجویان و هیأت علمی تست کرونا گرفته شده است.

رئیس مرکز سلامت و بهداشت دانشگاه تربیت مدرس به آمار مبتلایان در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: بر اساس تست‌های انجام شده، تاکنون ۱۵۳ دانشجو، ۲۳۹ کارمند و ۷۲ نفر از اعضای هیأت علمی و در مجموع ۴۶۴ نفر به کرونا مبتلا شده اند. البته باید به این نکته توجه داشت که این عدد در برابر جمعیت حدود ۱۰ هزار نفری دانشگاه تربیت مدرس درصد پایینی است

رئوفی با هشدار نسبت به افزایش آمار تعداد مبتلایان در یک ماه اخیر گفت: تعداد افراد مبتلا و مشکوک به بیماری در هفته اول اسفند ۶۹ درصد نسبت به هفته آخر بهمن ماه افزایش یافته است.

وی ضمن بیان این مطلب که از حدود یک ماه قبل تعداد مجوزها برای اسکان دانشجویان در خوابگاه افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: در یک ماه اخیر حدود ۹۰۰ دانشجو در خوابگاه‌ها مستقر بودند.

رئیس مرکز سلامت و بهداشت دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به اینکه در صورتی که افرادی مشکوک و یا مبتلا باشند، یک واحد خوابگاهی قرنطینه در نظر گرفته ایم، گفت: خوشبختانه از ابتدای ورود کرونا به ایران تاکنون در میان دانشجویان و کارمندان مورد فوتی نداشتیم اما ۳ نفر از اعضای هیأت ما به دلیل ابتلاء به کرونا جان خود را از دست دادند.

رئوفی در پایان تاکید کرد: به جهت حضور دانشجویان در آزمایشگاه و خوابگاه‌ها، نظارت بر رعایت دقیق اصول بهداشتی و برخورد سختگیرانه با افرادی که مرتکب و مسبب ایجاد تخلفات بهداشتی می‌شوند، ضرورت دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا