خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

مکانی برای عرضه اقلام بهداشتی باکیفیت در خراسان شمالی مشخص شود

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی شجاعی ظهر سه شنبه در ستاد مبارزه با کرونا خراسان شمالی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: اوایل شیوع کرونا علت فوت اکثر بیماران تأخیر در مراجعه به بیمارستان بود اما اکنون این امر مرتفع شده با این حال علوم پزشکی سعی کند با آسیب شناسی دقیق باز هم موارد فوت را کاهش دهد.

استاندار خراسان شمالی ادامه داد: فرمانداران شهرستان‌هایی که از نظر میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضعیف‌تر هستند پاسخگو باشند زیرا نباید سه شهر بزرگ بجنورد، اسفراین و شیروان این وضعیت را داشته باشند.

وی با اشاره به عدم رعایت فاصله اجتماعی در مطب پزشکان، افزود: مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی باید این وضعیت را رفع کنند و همچنین باید پروتکل‌ها در داروخانه بیش از پیش رعایت شود.

شجاعی در ادامه بیان داشت: هیچ اداره و نهادی حق ندارد مجوز برگزاری هرگونه تجمعی خارج از پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده را صادر کند؛ همچنین ستاد کرونا استان نیز حق صدور چنین مجوزی را ندارد لذا اگر معیارهای دانشگاه علوم پزشکی قابل اجرا نیست، نباید برنامه مد نظر برگزار شود.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: باید مکان‌هایی جهت عرضه اقلام بهداشتی مورد تأیید ایجاد شوند و اقلام تولید داخل استان، با کیفیت و قیمت مصوب را ارائه دهند اما نباید رقیبی برای دیگر کسبه ایجاد شود بلکه باید از خود کاسب در این طرح استفاده شود.

وی افزود: دستگاه‌های متولی مبارزه با کرونا در حوزه‌های گوناگون، طی ۴۸ ساعت خواسته‌های خود در خصوص فرهنگ سازی کرونا را به رسانه‌ها اعلام کنند.

شجاعی خطاب به مدیرکل جدید صنعت، معدن و تجارت استان گفت: نباید هیچ گونه صفی در خراسان شمالی دیده شود زیرا میزان اقلام و کالا و گروه‌های نیازمند مشخص هستند و باید کالا در درب منازل افراد به آن‌ها فروخته شود.

استاندار خراسان شمالی در انتها بیان کرد: هلال احمر استان و نیروی انتظامی مطابق مصوبات ملی، عبور و مرور در عید نوروز را برنامه‌ریزی کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا