خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

رضایتمندی مردم از طرح شهید سلیمانی در مقابله با کرونا

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی، در همایش تدوین برنامه نوروزی تشدید گام چهارم بسیج ملی مقابله با کرونا و طرح شهید سلیمانی، با بیان اینکه در قالب طرح شهید سلیمانی فعالیت‌های خوبی انجام داده است، عنوان کرد: امیدواریم در طرحی که در دو دوره پانزده روزه قرار است انجام شود، موفقیت‌های بیشتری را کسب کنند.

وی ادامه داد: نتیجه همدلی، همراهی و دلسوزی همه مسئولان در دوران شیوع ویروس کرونا بود که ملت ایران توانست به یک چالش بزرگ غلبه پیدا کند؛ این پیروزی بزرگی بود که در دوران شیوع کرونا برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به دست آمد؛ مردم ایران تحت تحریم‌های گسترده و ظالمانه به خصوص آمریکای جهان خوار قرار داشتند؛ دشمن از طریق فضای مجازی و رسانه‌ها عملیات‌های روانی ناجوانمرادنه خود را آغاز کرده بود و برخی با دخالت‌هایی تلاش کردند شرایط نامطلوبی در کشور و در بین مردم عزیز ایجاد کنند، هنر مردان بزرگ و وفادار به نظام جمهوری اسلامی در این شرایط تبدیل تهدید به فرصت بود؛ دشمن سعی داشت آرامش کشور را بر هم زند اما همدلی بین همه باعث شد تا ملت ایران به یک موفقیت بزرگ در مبارزه با کرونا دست یابد.

وی با بیان اینکه امروز بیش از ۸۵ درصد از مردم از مدیریت بیماری کرونا در کشور رضایت دارند و این یک موفقیت بزرگ است که در تاریخ جمهوری اسلامی و کارنامه وزارت بهداشت و درمان ثبت خواهد شد، خاطرنشان کرد: امروز ملت ایران یک ملت پرافتخار است که هیچ گونه کمبودی در این عرصه ندارد و همه نیازهای درمانی او پاسخ داده شده است و به لطف خدا شاهد یک آرامش مطلق در مردم هستیم؛ همراهی مردم در این مدت قابل تحسین است. در استان لرستان و در شهر خرم آباد استفاده از ماسک به فرهنگ تبدیل شده است که این تلاش‌ها و همراهی‌ها نشان دهنده این است که اگر به شیوه‌ای صحیح بر روی مساله تمرکز کنیم به سرعت به نتیجه مطلوب خواهیم رسید.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: تشدید اقدامات در طرح شهید سلیمانی یک اقدام هوشمندانه دیگر در مقابله با کرونا محسوب می‌شود که هرگونه کمکی وزارت بهداشت در این خصوص لازم داشته باشد، کوتاهی نخواهیم کرد. آنچه در این میان مهم بوده دقت در نحوه پیاده سازی طرح شهید سلیمانی است؛ خاضعانه تقاضامندیم که در این دو دوره پانزده روزه تشدید طرح شهید سلیمانی، زمان کافی برای پیاده سازی طرح صرف شود، تعطیلات پیش رو هم فرصت بسیار خوبی است که نباید نادیده گرفته شود.

سردار سلیمانی بیان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند من به مسافرت نخواهم رفت و از مردم عزیز هم مطالبه فرمودند براساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت نسبت به مسافرت‌ها اقدام کنند، باید اقدامات پیشگیرانه در زمینه‌های مختلف همچون آموزش، فرهنگسازی، راهنمایی و اتخاد تدابیر پیشگیرانه از جمله رفع نیاز مردم باید به خوبی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه ما در قالب طرح نهضت کمک مومنانه اسفند ماه، توزیع اقلام در میدان امام حسین (ع) تهران را به عنوان یکی از مراکز از فردا آغاز خواهیم کرد، گفت: در پیاده سازی طرح‌ها بر اساس زیست بوم‌ها در استان‌ها و شهرستانهای مختلف از تمام ظرفیت‌های خود استفاده خواهیم کرد. با تاکید فرمانده محترم سپاه از همه امکانات سپاه در تحقق اهداف وزارت بهداشت در قالب طرح شهید سلیمانی استفاده حداکثری خواهد شد؛ هیچ گونه محدودیتی برای ما وجود ندارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: آخرین فرمایش حضرت آقا در رابطه با مسئولیتهایمان این بود که بسیج پاره تن مردم است و هیچ گاه مصالح مردم را فراموش نکنید؛ امروز یکی از مهم‌ترین مصلحت‌های مردم توجه به سلامت آنها در مبارزه با ویروس کرونا است؛ ما باید هوشمندانه از مصلحت افرادی که به دلایل مختلف به مصالح خود توجه نمی‌کنند، حفاظت کنیم. در سال ۱۴۰۰ توجه ویژه ای به این موضوع داشته و از اولویت‌های ما خواهد بود.

سردار سلیمانی با بیان اینکه دستورالعمل وزارت بهداشت در مقابله با کرونا بسیار هوشمندانه و ساده است، به مشارکت ۶ میلیون نفر در طرح سفیران سلامت در استان‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: نارسایی‌هایی هم در اجرای طرح شهید سلیمانی وجود داشته است که در آینده به طور قطع کاهش پیدا می‌کند. خدا را شاکریم که توفیق خدمت به مردم را داریم.

وی با تاکید بر اینکه ما هم نیازمندی‌ها را در قرارگاه‌های موجود رفع و از ظرفیت اقشار هم استفاده خواهیم کرد، بیان کرد: اجرای این طرح را با مدیریت وزیر بهداشت تا روزی که خبر خوش ریشه کن شدن ویروس منحوس کرونا را از زبان ایشان بشنویم ادامه داده و در کنار وزارت بهداشت خواهیم بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: هرجایی که نهادی در نظام جمهوری اسلامی ایران نیازی داشته باشد تشکیلات مردمی به نام بسیج از همه توانمندی‌های خود برای پاسخ دادن به آن نیازها استفاده خواهد کرد؛ ما همه در دستگاه‌های مختلف در یک جبهه هستیم. تمام تلاشمان این است که ویروس کرونا در ایام تعطیلات نوروز پیشروی نکند؛ به شرط آنکه دچار انفعال نشویم در این راه موفق خواهیم شد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا