خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

پنجمین مرحله رزمایش احسان و همدلی در گناوه برگزار شد

تقی زاده ادامه داد: خدمات بسیار دیگری از سوی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ع) مانند تولید واکسن یا تأمین داروهای وارداتی و فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان این ستاد انجام شده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) افزود: این بنیاد خدمات اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) را بر عهده دارد و به ویژه در وضعیت شیوع کرونا در سال جاری و تأمین بسته‌های معیشتی را فعالیت داشته است.

وی گفت: امروز در شهرستان گناوه به عنوان اولین شهرستان با مشارکت خیرین و مردم توانسته دوبرابر میزان پیش بینی در نظر گرفته شده بسته‌های معیشتی تهیه و توزیع کنیم و در هر شهرستانی که مشارکت بیشتر باشد ما نیز سهمیه را بیشتر خواهیم کرد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان بوشهر تصریح کرد: سیاست و برنامه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استفاده از مشارکت و همکاری مردم است تا بتوان هر چه بیشتر به محرومان و مستمندان و ولی نعمتان خود کمک کنیم.

وی گفت: بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان بوشهر بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان تا کنون در بخش‌های تأمین بسته‌های غذایی، بهداشتی، کیف و نوشت افزار، کمک به سیل زدگان، توزیع ماسک و موارد دیگر از ابتدای شیوع کرونا خدمات ارائه داده است.

وی یادآور شد: این دوره پنجمین مرحله توزیع و اهدا بسته‌های معیشتی از سوی ستاد فرمان امام (ره) در سراسر کشور است که رزمایش آن در استان بوشهر آغاز شد و امروز نیز در گناوه اجرا می‌شود.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان بوشهر عنوان کرد: تاکنون ۶۲ هزار بسته غذایی شامل صدها تن برنج، ماکارونی، مرغ، رب گوجه فرنگی، حبوبات و روغن و مایحتاج مورد نیاز توسط بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان بوشهر توزیع شده‌است و امید است که این فعالیت‌ها استمرار داشته باشد.

فرماندار گناوه در این مراسم با تقدیر از کمک‌های اقشار مختلف مردم به نیازمندان در ایام شیوع کرونا اظهار داشت: مردم این شهرستان از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کنار مسئولان به نیازمندان و آسیب دیدگان کمک کردند.

غلامرضا مهرجو با اشاره به اینکه بازاریان این شهرستان در ابتدای شیوع کرونا و در آستانه نوروز که بهترین زمان برای کسب و کار آنان است مغازه‌های خود را تعطیل و در کمک‌های مومنامه مشارکت داشته‌اند افزود: با توجه به اینکه ۸۵ درصد شغل عمده مردم این شهرستان اقتصادی مرتبط با دریا است ولی با شیوع کرونا به رغم اینکه بیشترین آسیب را دیدند اما داوطلبانه با تعطیل کردن مغازه‌های خود در کشور زبانزد عام و خاص شدند.

حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی در این مراسم با تبریک مبعث پیامبر اسلام (ص) با اشاره به اینکه رزمایش احسان و همدلی به ابتکار مقام معظم رهبری نهادینه شده است اضافه کرد: از نخستین روزهای شیوع کرونا مقام معظم رهبری طرح کمک‌های مومنانه و مواسات و احسان را بیان فرمودند و مردم سراسر ایران اسلامی و به تبع آن استان بوشهر و شهرستان گناوه به این فرمان لبیک گفتند.

حجت الاسلام رکنی حسینی یادآور شد: در شهرستان گناوه با اینکه در اواخر سال گذشته مردم خود را برای ورود مسافران نوروزی که عمده درآمد آنها از این طریق است آماده کرده بودند ولی به دلیل شیوع کرونا کسب و کار خود را تعطیل کردند و علیرغم همه تنگناها و مشکلات اقتصادی در راستای لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب به یاری مستمندان شتافتند و کمک‌های بی نظیری به مستمندان و آسیب دیدگان از کرونا انجام دادند که زبان از بیان آن قاصر است.

امام جمعه گناوه خاطرنشان کرد: امروز پنجمین مرحله رزمایش همدلی و احسان در شهرستان برگزار می‌شود و همه در آستانه عید مبعث و سال جدید برای دستگیری و کمک به مستمندان و محرومان به یاری شتافته‌اند.

وی با تقدیر از دست اندر کاران ستاد اجرایی امام (ره) که همواره در کنار محرومان و روستاییان حضور داشته است اضافه کرد: امید است که در آستانه سال نو همه ما در کنار هم بتوانیم فرمایشات رهبری را جامه عمل بپوشانیم و شادی را به دل‌ها و خانه محرومان و مستمندان هدیه کنیم.

امام جمعه گناوه با تاکید بر اینکه خیریه‌ها، مساجد و پایگاه‌های شهرستان همواره مرکزی جهادی برای لبیک به فرمان امام خامنه ای بوده است افزود: حرکت جهادی مطالبه امروز رهبری است و عرصه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی یک جهاد انقلابی را می‌طلبد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا