خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ابتلای ۵۳۸ ایرانی به ویروس انگلیسی/کرونای برزیلی کشنده تر است

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رئیسی، شنبه شب در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با اشاره به اینکه از شروع کرونا بی از یکسال می‌گذرد و توجه به شیوه نامه‌های بهداشتی ضرورت دارد، بیان کرد: هرچه از شیوع پاندمی می‌گذرد این ویروس قوی‌تر شده است اما مردم آموخته اند که چطور با آن مقابله کنند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی به استثنای خوزستان وضعیت کشور پایدار اما شکننده است و هر زمان که وضعیت کشور آرام می‌شود رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی کمتر می‌شود و متأسفانه بعد از آن با طغیان مواجه هستیم.

سخنگوی ستاد ملی کرونا با اشاره به وضعیت رنگ بندی استان‌ها از حیث شیوع کرونا گفت: در خوزستان موج آخر بیماری شیب تندی دارد و این موضوع را در کشورهایی که درگیر ویروس جهش یافته اند، مشاهده می‌کنیم.

به گفته رئیسی، ویروس جهش یافته برزیلی به مراتب سخت‌تر و کشنده‌تر از ویروس انگلیسی است. البته هنوز در ایران این ویروس را مشاهده نکردیم، هرچند که کشندگی ویروس انگلیسی ۲.۵ برابر بیشتر از ویروس «ووهان» است.

وی ادامه داد: حدود ٣٠ درصد از فوتی‌های خوزستان بر اثر کرونا کمتر از سه روز درگیر با بیماری شدید شدند که البته یکی از دلایل آن هم مراجعه دیرهنگام به بیمارستان بود.

رئیسی با اشاره به اینکه ۲۸ استان درگیر ویروس جهش یافته هستند، گفت: طبق آخرین آمار ۵٣٨ بیمار مبتلا به ویروس انگلیسی شناسایی شدند که ٣۵ نفر آنها فوت کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا