خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۳۱ مورد کرونای انگلیسی در آذربایجان‌شرقی شناسایی شد

به گزارش خبرگزاری مهر، عباسعلی درستی افزود: این افراد در شهرستان‌های اهر، بستان آباد، مرند، شبستر، آذرشهر و هریس شناسایی شده‌اند.

وی با تاکید بر جلوگیری از برگزاری مراسم و تجمع در استان، ادامه داد: در شهرستان هریس کرونای انگلیسی به دلیل برگزاری مراسم عزاداری که مهمانانی از تهران نیز داشتند شیوع پیدا کرده است.

درستی گفت: آذربایجان شرقی از نظر وضعیت کنترل کرونا از جمله استان‌های نسبتاً موفق کشور بوده و وضعیت در استان نسبتاً پایدار است.

وی اظهار کرد: تعداد فوتی‌های استان رو به کاهش است و در هفته گذشته ۲۲ نفر فوتی کرونایی داشتیم که به طور متوسط ۳ نفر به ازای هر روز بوده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین با اشاره به بازرسی‌های انجام شده از صنوف مختلف در استان، گفت: در این راستا برای ۱۲ هزار واحد صنفی در استان اخطار کرونایی صادر و ۷۰۰ واحد متخلف نیز پلمب شد.

وی با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی در استان افزود: در این راستا، ۴ هزار و ۷۴۹ بازدید مشترک، بیش از ۹۰ هزار بازدید توسط نیروهای بهداشت، نزدیک به ۵۸ هزار بازدید توسط بسیج و حدود ۳۱ هزار بازدید توسط جمعیت هلال احمر استان انجام گرفته است.

درستی گفت: تا کنون برای ۳۶ هزار خانوار بسته‌های حمایتی اعم از معیشتی و اقلام بهداشتی توسط تیم‌های حمایتی در سطح استان ارائه شده است.

وی اظهار کرد: همچنین بیش از ۷۰ هزار نفر رهگیری شده که از این تعداد حدود ۳۰ هزار نفر به مراکز منتخب ارجاع داده شده‌اند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا