خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

شناسایی پنجمین فرد مبتلا به کرونای انگلیسی در سیستان وبلوچستان

سید محمد هاشمی شهری در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: بر اساس آزمایشات انجام شده از موارد مبتلا به کرونا، ابتلای یک فرد دیگر به ویروس جهش یافته در استان سیستان و بلوچستان به اثبات رسید و بدین ترتیب تعداد بیماران مبتلا به کرونای موسوم به انگلیسی در سیستان و بلوچستان به عدد ۵ رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: این فرد در حال حاضر تحت نظر و قرنطینه قرار دارد و اقدامات لازم در خصوص شناسایی افراد در معرض تماس با این فرد در حال انجام است.

وی با اشاره به قابلیت سرایت بالا و سرعت بدحال شدن بیمار در این نوع جهش یافته ویروس کرونا افزود: اطلاعاتی که از مراکز بستری کننده این بیماران گرفته‌ایم حاکی از این است که احتمال دارد تا بیماران به صورت برق آسا و حتی کمتر از ۴۸ ساعت از شروع علائم به مراحل انتهایی بیماری برسند.

هاشمی شهری گفت: همچنین با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام شده، تا صبح امروز ۲۸ هزار و ۹۷ نفر در سیستان و بلوچستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: همان‌گونه که قبلاً نیز اعلام شده است، موارد فوق فقط شامل موارد مثبت و تائید شده آزمایشگاهی است و برخی از بیماران که دارای علائم هستند با تشخیص بالینی پزشکان متخصص مورد درمان و مراقبت لازم قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان مثبت آزمایشگاهی یک هزار و ۱۷۱ نفر از هم استانی‌های عزیز علی رغم دریافت استاندارد ترین خدمات درمانی جان خود را از دست داده‌اند که متأسفانه یک نفر از آنها در همین ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست داد.

هاشمی شهری گفت: گسترش و چرخش ویروس ارتباط مستقیمی با رفتار ما دارد و موج سوم کرونا در استان سیستان و بلوچستان با توجه به کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دور از انتظار نیست.

وی تصریح کرد: لذا از هم استانی‌های عزیز تقاضا داریم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در آستانه سال نو بیشتر کوشا باشند تا از بروز موج سوم جلوگیری کنیم و دچار فاجعه نشویم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا