خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۲۷۲ هزار نفر در گلستان از خدمات طرح ناظران سلامت بهره مند شدند

فرهاد میقانی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آمار کلی اجرای طرح ناظران سلامت در استان گلستان اظهارکرد: در راستای حمایت از سلامت مردم و به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا با همکاری مرکز بهداشت استان، طرح ناظران سلامت در امتداد طرح شهید سلیمانی در ۱۲ شهرستان استان اجرا شد.

وی افزود: در این طرح که از آذرماه آغاز شد، دو هزار و ۲۸۱ عضو داوطلب برادر و دو هزار و ۶۹۴ عضو داوطلب خواهر مشارکت کردند.

میقانی با بیان اینکه ۲۷۲ هزار و ۸۸ نفر در گلستان از این خدمات بهره مند شدند، اضافه کرد: سه هزار و ۲۳۴ تیم در این طرح فعال بوده و ۸۵ هزار و ۸۸۹ مکان را تحت پوشش قرار دادند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان توضیح داد: طرح ملی ناظران سلامت در قالب همکاری جوانان، داوطلبان و امدادگران جمعیت هلال احمر با بازرسان سلامت محیط و کار در زمینه کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل های بهداشتی بوده و جهت حفظ سلامت مردم و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا اجرا شد.

میقانی بیان کرد: در این طرح جوانان و داوطلبان عضو جمعیت هلال احمر با کارت شناسایی معتبر و لباس فرم سازمان جوانان یا داوطلبان هلال احمر، به گروه بهداشت محیط محلات کردند و چک لیست هایی مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط اصناف و امکان مانند ادارات، بانک‌ها، مدارس، محل های تجمع، بازارها و میادین میوه و تره بار تکمیل کردند.

وی با بیان اینکه اطلاعات مبنی بر پایش توسط اعضای داوطلب هلال احمر در سامانه ناب وارد شد، گفت: این طرح تمدید شده و در سال جدید هم تا اردیبهشت ماه ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا