خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

کنترل تردد به ۳ شهر زنجان با جدیت رصد می شود

به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله حقیقی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان گفت: طی هفته‌های گذشته هشدارهای لازم در ارتباط با افزایش شمار مبتلایان در شهرهای هیدج و صائین قلعه از توابع ابهر داده شده است.

وی اظهار کرد: باید با افرادی که بهداشت فردی و اجتماعی را در دو شهر رعایت نمی‌کنند برخورد شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه کنترل و مدیریت ویروس کرونا در سایه همکاری‌های بین بخشی مطلوب، ارائه شیوه نامه‌های اثربخش و از همه مهم تر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی عموم مردم است، گفت: تنها راه قطع این بیماری رعایت بهداشت است.

حقیقی با بیان اینکه اقدام مدیریتی ۸۰ درصد کار را تشکیل می‌دهد، تاکید کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، عموم مردم به این مهم باید توجه کنند که بی توجهی‌ها به پروتکل‌های بهداشتی فاجعه دیگری را رقم می‌زند.

وی با بیان اینکه با متخلفان کرونایی باید با شدت بیشتری برخورد انجام شود، افزود: پ معاونت منابع انسانی استانداری وظیفه دارد تمامی امکانات پشتیبانی علوم پزشکی را در تعطیلات نوروزی طبق کشیک‌های تعیین شده انجام دهد.

استاندار زنجان با بیان اینکه تیم‌های ویژه در ابهر و خرمدره تشکیل شده و علاوه بر آن شمار تست‌هایی کرونایی افزایش یافته و تیم‌های شهرستان‌های مناطق آبی نیز کمک رسان مناطق یادشده باشند، ابراز کرد: طی مدت ۴۸ ساعت آینده مراکز ۱۶ ساعته تأمین اجتماعی استان تشکیل شده است.

حقیقی گفت: کنترل ورود و خروج و تردد به سه شهر استان زنجان به ویژه شهرهای ابهر و خرمدره از ابتدای سال مورد رصد قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: تردد افراد به استان‌های دیگر گردش ویروس را به دنبال دارد و همین عامل می‌تواند تعداد بیشتری را گرفتار کند.

استاندار زنجان گفت: در ارتباط با شاخص‌های پی سی آر و رهگیری ویروس کرونا در شهرهای ابهر و خرمدره اقدامات بسیار خوبی توسط دانشگاه علوم پزشکی استان انجام شده است.

حقیقی یادآورشد: برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در شهرهای ابهر و خرمدره به ویژه ترددهای بین استانی باید برنامه ریزی و تدابیر ویژه ای اتخاذ شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا