خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

مسیر آرامستان شهر از میدان مدیریت کوی فرهنگ مسدود می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، رضا عسگری شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در محل استانداری زنجان گفت: همه ساله برای زیارت قبور ازدحام زیادی در روزهای پایانی سال ایجاد می‌شد و باید جلوی آن گرفته شود.

وی اظهار کرد: با توجه به شیوع کرونا و عدم منع تردد در مسیر منتهی به آرامستان، وضعیت فاجعه باری را خواهیم داشت.

فرماندار زنجان گفت: طبق هماهنگی انجام شده با دادستانی زنجان تمامی اعضای این خانواده که به قرنطینه توجهی نداشتند، با حکم قضایی، هماهنگی نیروی انتظامی و با اتوبوس داده شده از سوی شهرداری به هتل سپهر شهر زنجان انتقال یافتند.

عسگری تاکید کرد: در روستاهای حصار و مشمپا هم چهار مورد کرونایی شناسایی شد که تمامی ساکنان این مناطق قرنطینه شدند.

وی به ترددهای شبانه کرونایی شهر زنجان اشاره کرد و ابراز داشت: خوشبختانه اصناف شهر همکاری بسیار خوبی در تعطیلی واحدهای صنفی خود از ساعت آغاز محدودیت‌های ساعت ۲۱ انجام دادند.

فرماندار زنجان تصریح کرد: با ساز و کارهای فراهم شده نگرانی از تردد در مسیرهای جایگزین برای آرامستان جدید شهر وجود ندارد که این اقدام برای جلوگیری از گسترش شیوع کرونا انجام می‌گیرد.

عسگری به موضوع برگزاری دورهمی های خانوادگی در شرایط کرونایی اشاره کرد و گفت: بر این اساس با همکاری بین بخشی به ویژه شبکه بهداشت و درمان در قالب طرح شهید قاسم سلیمانی و با همکاری بسیج در سه روستای شهرستان اقدامات خوبی انجام گرفت.

وی به روستای ذاکر زنجان اشاره کرد و ابراز داشت: یک شهروند زنجانی مبتلا، به روستای ذاکر سفر کرده و در میهمانی شرکت می‌کند که متاسفانه ۲۴ نفر از یک خانواده به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند.

فرماندار زنجان گفت: طبق تصمیم اتخاذ شده مسیر آرامستان شهر از میدان مدیریت کوی فرهنگ مسدود می‌شود و این روند تا اول فرودین سال ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا