خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تداوم روند کاهشی بیماران بستری کرونا در گلستان/۳ نفر فوت کردند

به گزارش خبرنگار مهر، هادی حق شناس بعدازظهر پنج شنبه در جلسه ستاد استانی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا اظهارکرد: در حال حاضر ۲۱۹ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که این تعداد کمترین میزان بستری در ۱۳ ماه گذشته است.

وی افزود: تمام شهرهای گلستان در وضعیت زرد و آبی قرار دارد و منع ورود و خروج تنها به شهرهای قرمز و نارنجی مربوط می‌شود و اعمال قانون در زمینه ورود و خروج بر عهده نیروی انتظامی است.

استاندار گلستان اضافه کرد: هرگونه چادر زدن در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها و اسکان در مدارس و مهمانسراهای دولتی ممنوع است و با آن برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

حق شناس بیان کرد: جشنواره آئین‌های نوروزی در ۲۶ روستای استان همراه با غرفه‌های صنایع دستی برگزار خواهد شد و شبکه بهداشت مکلف است در صورت عدم اجرای درست شیوه نامه‌های بهداشتی نسبت به تعطیلی آنها مبادرت ورزد.

اضافه کرد: نمایشگاه صنایع دستی در ۱۴ شهرستان با نظر ستاد شهرستانی مقابله با کرونا و نظارت شبکه بهداشت شهرستان برگزار خواهد شد.

بستری ۲۱۹ بیمار کرونا در بیمارستان‌های گلستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان هم از بستری ۲۱۹ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان خبرداد و گفت: از این تعداد ۴۷ بیمار در آی سی یو تحت مراقبت که ۲۷ نفر از آنها به دستگاه تنفسی متصل هستند.

طبق گفته عبدالرضا فاضل سه بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت اخیر در استان فوت کردند.

فاضل ادامه داد: بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، هم اکنون در استان گلستان، هیچ شهرستانی در استان قرمز و نارنجی نیست.

وی با اشاره به فرارسیدن سال نو از مردم خواست برای حفظ سلامتی خود از سفرهای غیرضروری پرهیز کرده و شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

فاضل گفت: واکسیناسیون کرونا در استان تاکنون در سه مرحله انجام شده و در همکاران بخش ویژه کرونا و سپس بخش‌های عادی بیمارستانی انجام شد و در فاز سوم هم جامعه سالمندان و جانبازان واکسینه شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان اضافه کرد: برای واکسیناسیون کرونا از دو واکسن روسی و چینی در استان در استفاده شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا