خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

استان سمنان آماده میزبانی از گردشگران نیست/مدیریت مبارزه با کرونا

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آشناگر شامگاه پنج‌شنبه در بیست و هفتمین نشست ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا به میزبانی سالن یادگار امام (ره) استانداری ضمن بیان اینکه سمنان در حصار هشت استان کشور قرار دارد، ابراز داشت: استان سمنان طی ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ آماده استقبال و پذیرایی از گردشگران نوروزی و مسافران عبوری باهدف مدیریت مقابله با کرونا ویروس نیست.

وی ضمن بیان اینکه ارتباط با استان‌های مختلف احتمال شیوع کرونا ویروس را در ایام عید بالا می‌برد، افزود: اگرچه مردم استان سمنان افراد مهمان‌نوازی هستند اما برای حفظ جان هم‌وطنان ما آمادگی برای استقبال از مسافران و گردشگران را در این خطه نداریم.

استاندار سمنان بابیان اینکه پنج شهرستان استان بر اساس رنگ‌بندی کرونا ویروس زرد و سه شهرستان آبی است، ابراز داشت: معتقدیم این مهم موقعیت خوبی است تا برای مقابله با کرونا ویروس همچنان در تلاش باشیم از سویی این محدودیت‌ها با کمک یکدیگر باید تداوم یابد و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نیز در دست اجرا قرار گیرد.

آشناگر بابیان اینکه چهار مورد کرونا ویروس انگلیسی در استان سمنان با تلاش کادر درمان بلافاصله مهار شد، تصریح کرد: در مقابله با کرونا همکاری بازاریان و خیّران، اصناف، نیروهای انتظامی، بسیج، سپاه و روحانیون و کارکنان دولت و غیره در کنار کادر درمان نیز شایان تقدیر است.

وی بابیان اینکه بالغ‌بر یک سال است که برای مبارزه با کرونا در استان سمنان تلاش می‌شود، افزود: پرهیز از دورهمی‌های خانوادگی باید مدنظر مردم باشد و محدودیت‌ها نیز از ساعت ۲۱ تا سه بامداد به‌طور جد اجرا خواهد شد تا مجموعه اقدامات صورت گرفته نوید یک بهار خوش را دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا