خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

احتمال بروز موج جدید کرونا در هفته سوم فروردین

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، در تشریح وضعیت بیماری کرونا در پایتخت، افزود: هم اکنون ۲۲۸۲ بیمار در بیمارستان‌های تهران با تشخیص کرونا بستری هستند که ۷۸۰ نفر آنان در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.

وی از بستری ۲۵۸ بیمار جدید کرونایی در بخش‌های عادی، ۱۲۲ بیمار جدید در بخش‌های ویژه و فوت ۱۶ شهروندان تهرانی در اثر کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: هم اکنون حال ۱۶۸ بیمار وخیم است و ۳۹ بیمار نیز به دلیل وخامت اوضاع و بدحالی به دستگاه تهویه مصنوعی متصل شدند.

زالی با بیان این مطلب که خوشه‌های شکل گیری کرونای انگلیسی تقریباً در همه بخش‌های تهران مشاهده شده است، خاطرنشان کرد: بیشترین تمرکز ویروس جهش یافته در مناطق مرکزی، جنوبی و قسمتی از شرق تهران مشاهده شده است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به چرخش سریع ویروس جهش یافته در ۲۹ استان کشور از شهروندان تهرانی خواست اکیداً از سفر اجتناب کنند.

به گفته وی، شهروندان تهرانی در صورت سفر به نقاط مختلف کشور در معرض ویروس جدید و سویه های مقاوم قرار می‌گیرند و هنگام بازگشت کلکسیونی از سوش های مختلف را به ارمغان می‌آورند. هرچه میزان سفر کاهش یابد احتمال بروز موج بعدی بیماری در هفته سوم فروردین کاهش می‌یابد.

زالی با توجه به چرخش ویروس جهش یافته و سویه های مقاوم و جدید ویروس در اقصی نقاط کشور، سفر در ایام تعطیلات نوروز را بسیار خطرآفرین برشمرد و به همشهریان تهرانی مجدداً توصیه اکید کرد که از سفرهای نوروزی پرهیز کنند.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به رشد ۳۵ درصدی مراجعان کرونایی به اورژانس‌های بیمارستانی با علائم دیسترس تنفسی شدید، گفت: این موضوع حاکی از این است که با شرایط بدتری روبرو هستیم و با افزایش سفرهای نوروزی و عدم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ممکن است در هفته سوم فروردین شاهد یک الگوی تلخ در بیمارستان‌های تهران باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا