خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

وضعیت کرونایی دماوند و فیروزکوه نارنجی شد

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زالی عصر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با وجود آغاز سال جدید شیوع کرونا همچنان استمرار دارد و با تغییر رنگ‌هایی که ایجاد شده به خصوص در برخی از شهرهای استان تهران این موضوع به خوبی قابل مشاهده است.

زالی با بیان اینکه عدم توجه به پروتکل‌های بهداشتی در تغییر رنگ‌های کرونایی شهرها بسیار مؤثر است گفت: امروز شهرهای دماوند و فیروزکوه در زمره شهرهای نارنجی قرار گرفتند و می‌توان علت این تغییر رنگ را افزایش ترددها در این شهرها دانست.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران عنوان داشت: افزایش سفرهای بین شهری سویه های مقاوم ممکن است تابلوهای شهری را تغییر دهد و تاکید مؤکد همچنان عدم سفرها و ترددها است.

وی در ادامه بیان اینکه شرایط کرونا بسیار ناپایدار است گفت: از همه مردممی خواهیم تأکیدات و پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند و سفرهای نوروزی را در صورت عدم ضرورت به خصوص به مقصد شهرهایی که در شرف تغییر رنگ هستند لغو کرده تا روند کاهشی شیوع ویروس را شاهد باشیم.

زالی بیان داشت: هم زمان با بالا رفتن میزان شیوع در خوزستان شاهد افزایش خوشه‌ای ویروس در شهرهای هم جوار آن نیز بودیم بنابراین به نظر می‌رسد رنگ بندی ها برای ۲ هفته قابلیت اتکا را ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا