خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۲۲۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان تهران بستری هستند

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زالی عصر یکشنبه در حاشیه بازدید از مراکز درمانی و بهداشتی شهرستان ورامین جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت کرونا در استان تهران اظهار داشت: طبق آخرین آمارهای ارائه شده از کرونا در حال حاضر تعداد ۲ هزار و ۲۰۰ بیمار بستری در کل استان تهران داریم.

زالی با اشاره به اینکه هم اکنون ۸۰۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند گفت: تعداد روزانه پذیرش بیماران جدید کرونایی در استان تهران تعداد ۳۰۰ الی ۳۲۰ عدد در نوسان است که حدود ۸۰ تا ۹۰ نفر در ابتدای امر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری می‌شوند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران عنوان داشت: استان تهران عمدتاً از لحاظ طبقه بندی زرد بوده اما از ۲ روز گذشته شهرهای فیروزکوه ودماوند شاید به دلیل حجم ازدحام‌ها به شهرهای نارنجی تبدیل شده اند.

وی گفت: تفاوت مهم در تهران با سایر شهرها در این است که در پایتخت به دلیل تعطیلات نوروزی بخشی از بارترافیک و ازدحام‌های درون شهری کاهش پیدا می‌کنند و معمولاً از هفته سوم شرایط با کل استان‌ها تفاوت خواهد داشت که امیدوار هستیم با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی شاهد افزایش حجم بیماران نباشیم و در این راستا از همه مردم می‌خواهیم همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا