خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

قوانین ستاد ملی کرونا با جدیت پیگیری می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا بهزادی افزود: نظارت بر اجرای این دستورالعمل‌ها بر عهده کمیته بهداشت و سلامت سازمان منطقه آزاد قشم است که به بهداشت شهرستان تفویض اختیار شده است.

وی ادامه داد: در زمینه مقابله با ویروس کرونا و حفظ سلامت مردم با متخلفان برخورد جدی می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان قشم تصریح کرد: استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی تنها راه جلوگیری از انتشار ویروس کرونا است و با توجه حضور مسافران نوروزی در قشم این نکات باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، بر حفظ شرایط و رنگ شهرستان از نظر بیماری کرونا تاثیر دارد و ثبات شرایط آبی و زرد در قشم به نفع همه است.

بهزادی افزود: مجتمع‌های تجاری، بازارها، اماکن اقامتی شامل هتل‌ها، رستوران‌ها، خانه‌های بوم‌گردی در روستاها و اسکله‌های مسافری و تفریحی و غیره با بازدیدهای مستمر ماموران بهداشت رصد می‌شوند و در صورت تخلف از شیوه‌های بهداشتی تعطیل می‌شوند.

وی تصریح کرد: در این بازدیدها بر زدن ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تاکید می‌شود.

رییس کمیته بهداشت و سلامت ستاد اجرایی خدمات سفر قشم اظهار کرد: سفر نرفتن بهترین گزینه مقابله با کروناست، اما از آنجا که شماری از هموطنانمان بنا به هر دلیلی قصد سفر دارند باید با رعایت کامل دستورالعمل‌ها به سلامت خود و مردم شهرهای مختلف احترام بگذارند.

۷۲ پزشک به همراه کادر درمان قشم آماده خدمات در نوروز هستند

بهزادی گفت: ۴۰ پزشک متخصص، ۶ پزشک عمومی و کادر پرستاری بیمارستان پیامبر اعظم (ص) به همراه ۲۶ پزشک در مراکز جامع سلامت شهرستان قشم تا پایان تعطیلات نوروزی آماده ارایه خدمات به ساکنان و مسافران هستند.

رییس کمیته بهداشت و سلامت ستاد اجرایی خدمات سفر قشم افزود: ۱۱ مرکز سلامت شامل یک مرکز جامع سلامت در شهر قشم به همراه هشت مرکز در روستاهای جزیره و ۲ مرکز در جزیره‌های هنگام و لارک برای ارائه خدمات تا پایان تعطیلات نوروز آماده ارایه خدمت هستند.

وی تصریح کرد: برای ارایه خدمات بهتر و سریع‌تر در ایام نوروز، تمامی مرخصی کارکنان شبکه بهداشت و درمان لغو شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا