خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بازدید مسافران نوروزی از مناطق محیط زیست گیلان ممنوع است

به گزارش خبرنگار مهر، ساسان کفایی عصر سه شنبه در گفتگویی با اشاره به ممنوعیت بازدید از مناطق چهارگانه محیط زیست استان گیلان در ایام تعطیلات نوروز، اظهار کرد: این تصمیم به منظور همکاری با ستاد ملی کرونا و به منظور پیشگیری از انتقال ویروس کرونا گرفته شده است.

وی حفظ سلامتی شهروندان گیلانی و مسافران را از اهداف دیگر این اقدام برشمرد و گفت: شهروندان گیلانی و مسافران در ایام نوروز اجازه بازدید از مناطق چهارگانه محیط زیست استان گیلان اعم از پناهگاه حیات وحش، آثار طبیعی – ملی، مناطق حفاظت شده و پارک ملی را ندارند.

مدیرکل محیط زیست گیلان در ادامه تأکید کرد: این ممنوعیت برای روز ۱۳ فروردین نیز برقرار خواهد بود از شهروندان گیلانی و مسافران تقاضا می‌کنیم به این مناطق در این روز مراجعه نکنند.

وی با اشاره به اینکه استان گیلان دارای ۱۵ منطقه طبیعی است، گفت: یک پارک ملی، چهار اثر طبیعی، پنج پناهگاه حیات وحش و پنج منطقه حفاظت شده از جمله این مناطق هستند که ممنوعیت ورود وبازدید در ایام نوروز در آنها اعمال خواهد شد.

کفایی همچنین به وجود شش منطقه شکار ممنوع در استان گیلان نیز اشاره و اضافه کرد: این مناطق در بخش‌های اشکورات، تالاب استیل، ناو اسالم، دیلمان درفک، اژدهابلوچ و جیرنده وجود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا