خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

نگران افزایش شیوع مجدد کرونا با بازگشت مسافران به ماهشهر هستیم

محمد شنبدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: پیک نخست مسافرت‌های نوروزی پایان یافت و بازگشت مسافران به ماهشهر، نگران افزایش شیوع کرونا در این شهرستان هستیم.

وی افزود: افرادی که از مسافرت برمی‌گردند و کوچک‌ترین علامت ابتلاء به کرونا را در خود احساس می‌کنند، از مراجعه به محل کار خودداری و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشت و زدن ماسک، خود را در خانه قرنطینه کنند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا شهرستان بندر ماهشهر یادآور شد: بیشترین همه‌گیری و شیوع ویروس کرونا به منازل و دورهمی‌های خانوادگی است و سرعت انتشار این ویروس جهش یافته به شدت افزایش پیدا کرده است.

شنبدی ادامه داد: به همین دلیل رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و ماسک زدن باید در سطح منازل تعمیم پیدا کند و افراد خانواده در خانه نیز ماسک استفاده کنند.

وی تصریح کرد: تا زمان واکسینه شدن همه افراد جامعه، بهترین واکسن و راه جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و استفاده از ماسک است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بندر ماهشهر با بیان اینکه واکسیناسیون گروه‌های پر خطر در شهرستان آغاز شده است، گفت: بر اساس نقشه ستاد ملی واکسیناسیون، گروه‌های پر خطر شامل بیماران دیالیزی، هموفیلی، تالاسمی و پیوند اعضا در چند مرحله در حال دریافت واکسن کووید -۱۹ هستند.

شنبدی افزود: به زودی واکسیناسیون عمومی نیز آغاز خواهد شد و در حال آماده‌سازی مراکز و تیم‌های تزریق واکسن در سطح شهرستان بندر ماهشهر هستیم و انتظار می‌رود که این عملیات از اردیبهشت‌ماه امسال آغاز شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا