خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

میراث فرهنگی کاشان ساعت بازدید از اماکن تاریخی را محدود کند

مهدی دلاوری در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به فرارسیدن سال نو و تعطیلات نوروزی اظهار داشت: گزارش‌هایی مبنی بر عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و عدم رعایت فاصله اجتماعی در برخی از اماکن گردشگری و تاریخی کاشان مثل باغ جهانی فین کاشان داشتیم که مراتب به اطلاع اداره میراث فرهنگی کاشان رسیده است.

وی با بیان اینکه بلیت فروشی باید به شکل اینترنتی باشد، بیان داشت: متأسفانه بلیط فروشی به صورت حضوری بوده که این موضوع باعث شده است ازدحام در پشت باجه بلیت فروشی بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی ایجاد شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به اینکه از اداره میراث فرهنگی خواسته‌ایم تا ساعات بازدید را بین ۹ تا ۱۷ محدود کند، تصریح کرد: اماکن گردشگری و تاریخی کاشان از جمله باغ فین باید با ۵۰ درصد ظرفیت خود پذیرای گردشگران و مسافران باشند.

دلاوری با بیان اینکه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کاشان به حدود ۶۰ درصد کاهش پیدا کرده است، بیان داشت: این میزان با درصد لازم برای جلوگیری از انتقال ویروس فاصله معناداری دارد.

رعایت فاصله گذاری اجتماعی در کاشان به پایین‌ترین حد طی ماه‌های اخیر رسید

وی با اشاره به اینکه رعایت فاصله گذاری اجتماعی در کاشان به پایین‌ترین حد ممکن طی ماه‌های اخیر رسیده است، افزود: متأسفانه با ورود مسافران و گردشگران به شهر کاشان امکان دارد شرایط منطقه کاشان خطرناک‌تر از وضعیت کنونی شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه از شهروندان کاشانی خواهشمندیم از حضور در تجمعات و همچنین مراسم‌های عزا و شادی خودداری کنند، گفت: ابتلای خانوادگی به ویروس کرونا در بین همشهریان کاشانی افزایش معناداری پیدا کرده است که لازم است در صورتی که فردی بنا به ضرورت قصد حضور در تجمعات را دارد حتماً با استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا