خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بایدن: جمهوریخواهان باید میان همکاری یا اختلاف یکی را انتخاب کنند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان ان، «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده نخستین کنفرانس خبری خود را در کاخ سفید و با حضور خبرنگاران رسانه‌های مختلف آغاز کرد.

پیش بینی می‌شود که در این کنفرانس خبری، رئیس جمهور دموکرات آمریکا به پرسشهایی در زمینه سیاست دولت تحت مدیریت وی برای مقابله با کووید -۱۹، افزایش روزافزون کودکان مهاجر و بدون سرپرست، واکسیناسیون کرونا و همچنین بحث کنترل اسلحه در کنار بسیاری دیگر از موضوعات خارجی همچون آزمایش موشکی کره شمالی، خروج نیروهای آمریکا از افغانستان، آینده روابط دوجانبه با چین و روسیه پاسخ دهد.

کرونا

بایدن در ابتدای این کنفرانس خبری به طور رسمی اعلام کرد که دولت وی قصد دارد تا صدمین روز ریاست جمهوری وی، ۲۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا به شهروندان این کشور تزریق شود.

رئیس جمهور ایالات متحده همچنین با تمجید از بسته کمک اقتصادی ۱.۹ هزار میلیارد دلاری برای مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا در نخستین کنفرانس خبری خود گفت که از زمان تصویب این بسته کمک اقتصادی در کنگره در اوایل ماه مارس، «ما به تدریج شاهد نشانه‌های امید در اقتصاد کشور هستیم».

لازم به ذکر است که بسته کمک اقتصادی بایدن نخستین و مهمترین اولویت قانونگذاری او از زمان راهیابی به کاخ سفید در ماه ژانویه بوده است.

مهاجرت

ترامپ در این کنفرانس خبری در پاسخ به پرسشی در مورد مسئله مهاجرت به صراحت گفت که مایل است با هر جمهوری‌خواهی که خواهان بهبود اوضاع در این زمینه است، همکاری کند.

کره شمالی

رئیس جمهور ایالات متحده در واکنش به پرتاب دو فروند موشک بالستیک از سوی کره شمالی گفت که چنانچه پیونگ یانگ به تشدید رویارویی دامن بزند، با واکنش‌هایی روبرو خواهد شد؛ اما در عین حال ایالات متحده از روند دیپلماسی که به خلع سلاح هسته‌ای منتهی شود، استقبال می‌کند.

وی در این باره گفت که «ایالات متحده با متحدان و شرکای خود در حال مشورت و رایزنی است و پاسخ‌هایی داده خواهد شد. اگر آنها تشدید [رویارویی] را انتخاب کنند، ما بر طبق آن پاسخ خواهیم داد. ما همچنین برای دیپلماسی آماده هستیم، ولی این روند باید به نتیجه پایانی خلع سلاح هسته‌ای مشروط شود».

در حال تکمیل…

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا