خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۲۷ بیمار جدید مبتلاء به کرونا در خراسان‌جنوبی شناسایی شد

به گزارش خبرنگار مهر، کامبیز مهدی‌زاده عصر جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا در کشور ۴۳ هزار ۹۸۳ آزمایش و تست کرونا در خراسان‌جنوبی انجام شده که از این تعداد نتیجه ۲۷ هزار و ۸۶۳ آزمایش منفی و نتیجه ۱۶ هزار و ۱۲۰ آزمایش مثبت بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان‌کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۹۹ آزمایش کرونا در خراسان‌جنوبی انجام شده که متأسفانه از این تعداد ۲۷ آزمایش مثبت بوده است.

مهدی‌زاده با بیان اینکه از تعداد آزمایش‌های مثبت چهار بیمار بستری و ۲۳ مورد نیز سرپایی بوده است، گفت: در حال حاضر ۱۱۹ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان‌جنوبی بستری هستند.

وی ادامه داد: از این ۱۱۹ بیمار با علائم حاد تنفسی ۳۳ نفر به صورت قطعی مبتلاء به کرونا هستند و سه نفر نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری‌اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه متأسفانه حال یکی از بیماران وخیم است، بیان‌کرد: خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی جدید بر اثر ابتلاء به کرونا در خراسان جنوبی نداشته‌ایم و مجموع فوتی‌ها تاکنون همان ۷۶۶ نفر است.

مهدی زاده یادآور شد: خوشبختانه تاکنون در خراسان‌جنوبی ۱۵ هزار و ۳۲۱ نفر یا از بیماری کرونا بهبودی پیدا کرده و یا دوران قرنطینه خانگی را سپری می‌کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا