خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

قرنطینه بخش جویم استان فارس/مثبت شدن ۷۵ درصد تست کرونای انگلیسی

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر وحید یگانه با اشاره به وضعیت بخش جویم اظهار داشت: در ۴۸ ساعت گذشته ۴۰ تست کرونا در جویم گرفته شده که ۳۰ تست آن مثبت بوده و این یعنی ۷۵ درصد نمونه‌ها مثبت شده است.

وی با اشاره به پیش بینی وضعیت شکننده جویم افزود: همانطور که در اخبار قبل گفته شد، با توجه به گزارش‌های رسیده احتمال می‌رفت که در جویم تعداد مبتلایان به کرونا جهش یافته انگلیسی افزایش یابد.

دکتر یگانه تصریح کرد: با توجه به اینکه علائم غالب مبتلایان به کرونا در جویم علائم گوارشی و سایر علائم مربوط به کرونا جهش یافته بوده، همکاران به ابتلای بیماران به این نوع از ویروس مشکوک شده و دو تن از موارد مثبت را مورد تست کرونا انگلیسی قرار دادند که متأسفانه هر دو نفر مثبت شدند.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی لارستان گفت: این دو مورد بصورت پایلوت و آزمایشی مورد تست کرونای جهش یافته قرار گرفته‌اند و با این حساب و با توجه به علائم مشابه موارد مثبت، احتمالاً همه موارد مثبت کرونا در جویم از نوع جهش یافته هستند.

وی با اشاره به هماهنگی با مسئولان بخش جویم، شهرستان و استانداری خاطر نشان کرد: جویم باید قرنطینه و تمهیدات لازم برای قرنطینه آن در اسرع وقت انجام شده و از هرگونه رفت و آمد به بیرون و داخل جلوگیری شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا