خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

پیک چهارم کرونا در کنگاور آغاز شد

فرزاد الماسی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: متأسفانه وضعیت شهرستان کنگاور از نظر شیوع کرونا خوب نبوده و شواهد نشاندهنده آغاز پیک چهارم ویروس کرونا در این شهرستان است.

وی افزود: از ۲۹ اسفندماه ۹۹ تا پنجم فروردین ۱۴۰۰ تعداد یک صد و ۲۳ تست پی سی آر گرفته شده که ۴۳ مورد آن مثبت شد.

فرماندار شهرستان کنگاور با تاکید بر اینکه روند ابتلاء به کرونا در این شهرستان رو به افزایش است، گفت: متأسفانه تعداد بستری‌های ابتلاء قطعی به کرونا در شهرستان کنگاور امروز به ۱۲ نفر رسید.

الماسی ادامه داد: احتمال اینکه رنگ بندی کرونایی شهرستان کنگاور هفته آینده از زرد به نارنجی تغییر کند، وجود دارد.

شناسایی یک مورد ابتلاء به کرونا انگلیسی در کنگاور

فرماندار شهرستان کنگاور به شناسایی اولین مورد ابتلاء به ویروس جهش یافته کرونا انگلیسی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: بیمار مبتلا به کرونا انگلیسی یکی از ساکنان شهرستان‌های مرکزی کشور است.

وی افزود: فرد مذکور برای دید و بازدید عید نوروز به یکی از روستاهای شهرستان کنگاور سفر کرده که پنجم فروردین ماه وضعیت جسمانی وی نامساعد می‌شود.

الماسی تصریح کرد: پس از اخذ تست کرونا انگلیسی در پنجم فروردین ماه در مرکز ۱۶ ساعته شهرستان کنگاور نمونه برای ارزیابی به مرکز استان کرمانشاه ارسال شده که روز گذشته جواب مثبت آزمایش بیمار دریافت شد.

فرماندار شهرستان کنگاور با اشاره به اعزام تیم مرکز بهداشت این شهرستان به روستایی که فرد بیمار روزهای گذشته در آن اقامت داشته است، ادامه داد: صبح امروز تست کرونا از تمامی افراد روستا گرفته شده و نمونه‌ها برای بررسی به آزمایشگاه‌های مربوطه ارسال شد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا