خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ظرفیت ۲ بیمارستان مرجع کووید ۱۹ در فارس تکمیل شد

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مهرزاد لطفی ظهر دوشنبه در دویست و نود و یکمین نشست ستاد دانشگاهی مقابله با کروناویروس، شرایط کنونی را به منزله ورود دوباره به بحران و پیک جدید بیماری دانست و بر ضرورت استفاده از تمام ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان برای ایجاد آمادگی لازم تاکید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه طی روزهای گذشته با افزایش قابل توجه ورودی به بیمارستان‌ها مواجه بوده‌ایم، اقدامات صورت گرفته برای افزایش تخت‌های بیمارستانی و امکان پذیرش بیماران کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان را مورد پیگیری قرار داد.

دکتر لطفی همچنین نسبت به برخی سهل انگاری‌های عمومی در زمینه رعایت اصول بهداشتی، به ویژه سفرهای غیرضروری و دورهمی های خانوادگی ابراز نگرانی و بر ضرورت افزایش توجه و همکاری عمومی در زمینه پایبندی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد.

او با بیان اینکه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در طی بیش از یک سال گذشته، فراتر از توان در مسیر مبارزه با کرونا کوشیده است، ضرورت کنونی را مشارکت مردم در جدی گرفتن پروتکل‌ها دانست.

رئیس دانشگاه همچنین در ادامه نشست امروز از تلاش‌های صورت گرفته برای پیشتازی فارس در انجام واکسیناسیون کرونا در کشور قدردانی کرد.

دکتر لطفی با دریافت آخرین گزارش‌های مربوط به انجام واکسیناسیون در گروه‌های هدف که بر اساس آمارهای وزارت بهداشت در بالاترین جایگاه کشور قرار دارد، این را مرهون تلاش‌های شبانه روزی مدافعان سلامت استان و همچنین وجود زیرساخت‌های قوی در مجموعه سلامت فارس دانست.

پیگیری برای برگزاری دوره‌های آموزش نمونه گیری تست سریع کرونا به تیم‌های جدید در استان، از دیگر محورهای مورد تاکید رئیس دانشگاه در نشست امروز بود.

رئیس دانشگاه همچنین به بررسی آخرین وضعیت تغییر رنگ شهرهای استان، میزان ابتلاء در مناطق مختلف، اقدامات صورت گرفته برای مهار بیماری در شهرستان‌ها و میزان مشارکت بین بخشی مسؤولان در این زمینه پرداخت و دستورات لازم صادر شد.

او از فرمانداران و مسؤولان شهرستان‌های دارای وضعیت قرمز و نارنجی خواست تا با شبکه‌های بهداشت و درمان استان همکاری کامل داشته باشند تا بتوانیم با مشارکت و همکاری، در زمینه کنترل بیماری موفق شویم.

دکتر لطفی در ادامه فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی مولکولی استان در ایام نوروز و روند نمونه گیری ها، آخرین وضعیت سلامت کارکنان مبتلا به کرونا، وضعیت سلامت بیماران در بخش‌های عادی و ویژه کرونا در استان و علت‌های جان باختن مبتلایان طی ۴۸ ساعت گذشته را مورد پیگیری قرار داد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا