خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

شناسایی ۱۰۰۰ مبتلا به کرونا طی یک روز در فارس/ کاهش سن ابتلا

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مهرزاد لطفی بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران، گفت: با افزایش قابل توجه ورودی به بیمارستان‌ها در روزهای اخیر، شاهد تکمیل ظرفیت‌های پیش بینی شده، به ویژه در دو بیمارستان بزرگ شیراز هستیم و این در حالیست که در سطح جامعه، با کاهش توجه عمومی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مواجهیم.

او ادامه داد: متأسفانه مشاهدات تیم‌های سلامت استان در روزهای اخیر حاکی از آن است که اغلب موارد ابتلاء به صورت خوشه‌های خانوادگی بوده و همین امر ضرورت توجه تمامی خانواده‌ها به پرهیز از دورهمی در این ایام را ضروری می‌سازد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن اشاره به پیامدهای منفی اینگونه سهل انگاری‌های عمومی در افزایش موارد مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته و بیمارستان‌های استان طی روزهای اخیر که بحرانی جدید را به وجود آورده است؛ بی توجهی به خطر سفرهای غیرضروری را نیز در ایجاد این شرایط مؤثر خواند.

دیگر هشدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، پایین آمدن سن ابتلاء در جامعه بود که در این زمینه اظهار کرد: با وجود توصیه‌های پزشکی مبنی بر تهدید کرونا برای تمامی سنین؛ برخی جوانان و نوجوانان، این توصیه را جدی نگرفته و همین امر منجر به افزایش موارد ابتلاء در این گروه سنی شده است.

دکتر لطفی تاکید کرد: با وجود ایام تعطیلات نوروزی و آداب و آئین‌های هر ساله مردم در این ایام، اکنون در شرایط ویژه ای قرار داریم که موضوع سلامت عمومی در اولویت بوده و امید است مردم استان نیز به این حساسیت که سبب حفظ سلامت خود و عزیزانشان می‌شود، توجه داشته باشند.

او ادامه داد: تیم‌های مدافع سلامت استان در استمرار بیش از یک سال خدمت جانانه در سنگر مبارزه با کرونا ویروس، ایام تعطیلات نوروز امسال را نیز مانند سال گذشته، در عرصه‌های بهداشتی، درمانی و پشتیبانی سلامت سپری کردند و ضمن قدردانی از این تلاش‌ها، امیدوارم با آگاهی و توجه مردم به شرایط ویژه کنونی که با آن مواجهیم و همچنین مشاهده مواردی از ابتلاء به کرونای انگلیسی در استان، فشار مضاعفی به تیم‌های سلامت تحمیل نشود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: در کنار تلاش شبانه روزی مدافعان سلامت، تنها مشارکت و توجه مردم به بحرانی بودن شرایط کنونی، با پرهیز از ساده انگاری‌هایی نظیر برگزاری دورهمی های خانوادگی، می‌تواند در بهبود شرایط موجود مؤثر باشد.

دکتر لطفی اظهار کرد: استفاده جدی از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران و پرهیز از دورهمی و تجمعات، همچنان مهم‌ترین توصیه‌های دست اندرکاران حوزه سلامت برای پیشگیری از ابتلای خود و عزیزانمان به این بیماری است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا