خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

طرح همیاران سلامت در استان ایلام اجرایی می شود

به گزارش خبرنگار مهر، معروف بسطامی عصر سه شنبه در بیستمین جلسه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا ایلام اظهار کرد: طرح همیاران سلامت، ابتکار استاندار ایلام برای تقویت طرح شهید سلیمانی است، دهیاران و بخشداران دقت کنند که هیچ‌گونه تجمعی نداریم، حضور در تفرجگاه‌ها به صورت گروهی، ورود و خروج به شهرهای قرمز و برپایی چادر در طبیعت ممنوع است.

وی گفت: همجواری با استان خوزستان، مرز مهران و ورود مهمانان نوروزی استان را در موقعیت خطر قرار داده است، افزایش ترددها، افزایش تعداد مبتلایان و بستری‌ها نشان می‌دهد که دستورالعمل‌ها رعایت نمی‌شود، ضرورت دارد دستگاه‌های اجرایی و نظارتی دقت کنند که وارد مرحله بحران نشویم.

معاون استاندار ایلام اضافه کرد: عدم توجه بعضی دستگاه‌ها به وظایف خود در جلسات قبل آخر سال ۹۹ باعث شده موج عظیمی از مهمانان در شهرهای ایلام حضور یابند، که اکنون نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و هوشمندانه است تا از این وضعیت خارج و به شرایط مطلوب دست یابیم.

وی گفت: ساده انگاری، بی خیالی و عدم رعایت دستورالعمل‌ها شرایط پیش رو را حادترمی کند، مردم با عدم حضور در اجتماعات و رعایت فاصله گذاری اجتماعی همکاری لازم را با مسئولان و مجریان داشته باشند.

بسطامی اضافه کرد: حضور در آرامستان ها، برگزاری مراسمات عزا و شادی، چادر زدن در طبیعت و اجتماعات خطر آفرین، عملکردها را زیر سوال می‌برد، فرمانداران مراقب باشند دقت و نظارت بیشتری انجام گیرد و از ظرفیت دیگر دستگاه‌ها نیز استفاده شود.

وی عنوان کرد: تمامی کارمندان و کارگران شرکت‌ها، کشاورزان، رانندگان خودروهای سنگین و فعالان بازار میوه و تره بار که از استان خوزستان وارد می‌شوند باید تست انجام و از ورود افراد مبتلا جلوگیری به عمل آید.

معاون استاندار ایلام افزود: در ورودی‌های کرمانشاه و لرستان دقت لازم انجام گیرد، ورود و خروج از شهرهای قرمز ممنوع است. مرز مهران همچنان بسته است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا