خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

خیز دوباره کرونا در خراسان جنوبی/بیرجند در آستانه وضعیت نارنجی

غلامرضا شریف زاده در گفت و گو با مهر با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در خراسان جنوبی بیان کرد: تاکنون ۴۴ هزار و ۵۴۷ نمونه از بیماران مشکوک به کرونا اخذ شده که از این تعداد ۱۶ هزار و ۲۶۴ نمونه مثبت بوده است.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین آمار تا پایان وقت اداری دیروز طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۵ تست مولکولی بیماران مشکوک دریافت شده که تست ۴۶ نفر مثبت بوده است.

شریف زاده با بیان اینکه همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۴۸۰ تست سریع از بیماران مشکوک دریافت شده است، افزود: از این تعداد ۷۳ مورد مثبت بوده است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: از مجموع تست های مولکولی و سریع کرونا، ۱۱۹ مورد مثبت بوده که برای اولین بار بعد از آذرماه، آمار سه رقمی شده است.

خراسان جنوبی در رتبه سوم موارد بستری کرونا

شریف زاده بیان کرد: در حال حاضر ۱۴۵ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری بوده که نسبت به روز گذشته ۱۰ نفر افزایش یافته اند.

شریف زاده با بیان اینکه ۴۵ بیمار بستری قطعی کرونا در بیمارستان‌ها بستری هستند که نسبت به روز گذشته هشت نفر افزایش داشته است، افزود: از بیماران کرونایی، هفت نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده که نسبت به روز گذشته سه نفر افزایش داشته است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان‌جنوبی بیان کرد: با فوت دو مورد جدید ناشی از کرونا، مجموع فوتی ها به ۷۶۸ نفر رسیده است.

وی اظهار کرد: خراسان جنوبی به لحاظ ورود موارد بستری به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در رتبه چهارم کشوری قرار داشت که در حال حاضر به رتبه سوم رسیده است.

هشدار برای تغییر رنگ بیرجند

شریف زاده ادامه داد: بر اساس پیش بینی ها با توجه به افزایش موارد بستری کرونا، احتمالاً در روزهای آینده شهرستان بیرجند در لیست نقاط نارنجی ویروس قرار گیرد.

وی با بیان اینکه متاسفانه روند موارد بستری و ابتلا به کرونا در استان افزایشی شده و نگران سلامت مردم هستیم، گفت: از شهروندان خواهشمندیم با جدی گرفتن کرونا، از مسافرت‌ها و برگزاری دورهمی ها خودداری کنند.

شریف زاده با بیان اینکه متاسفانه مردم پروتکل ها را جدی نمی گیرند، گفت: از شهروندان خواستاریم در روز طبیعت مشابه سال گذشته، از دورهمی ها اجتناب کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا