خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۳۵۳۲ کردستانی علیه بیماری کرونا واکسینه شدند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، ابراهیم قادری اظهار کرد: واکسیناسیون کرونا در کشور و به تبع در استان کردستان در حال انجام است و بخش مراقبت‌های ویژه و درگیر با بیماران کرونایی در اولویت قرار دارند.

وی با بیان اینکه تاکنون سه هزار و ۵۳۲ نفر از کادر بهداشت و درمان، سالمندان، بیماران مبتلا به تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، پاکبانان و افراد تحت پوشش بنیاد شهید از لحاظ کرونا واکسینه شده‌اند، افزود: واکسیناسیون کرونا برای سایر افراد جامعه و گروه‌های پرخطر بر اساس پروتکل‌های ارائه شده وزارت بهداشت مرحله به مرحله انجام می‌شود.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه دو هزار و ۹۴۹ نفر کادر بهداشت و درمان استان در برابر کرونا واکسینه شده‌اند، گفت: از این تعداد دو هزار و ۵۳ نفر کادر درمان، ۶۵۳ نفر کادر بهداشتی، ۲۲۰ نفر در فوریت‌های پزشکی و ۲۳ نفر در آزمایشگاه‌های تشخیص تست کرونا، واکسن دریافت کرده‌اند.

قادری با بیان اینکه تزریق واکسن کرونا بر اساس اولویت‌های مشخص شده و افراد در معرض خطر بیماری در استان همزمان با سراسر کشور آغاز شده است افزود: علاوه بر کادر بهداشت و درمان شاغل در بخش کرونا، به ۱۲۳ نفر از مبتلایان به دیالیز، ۲۶ نفر مبتلا به تالاسمی و ۲۹ نفر بیمار هموفیلی واکسن کرونا تزریق شده است.

وی با اشاره به اهمیت واکسیناسیون سالمندان و خطر ابتلای این قشر به کرونا خاطرنشان کرد: تاکنون ۲۲۰ نفر از سالمندان استان از لحاظ کرونا واکسینه شده‌اند.

به گفته معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تاکنون ۱۶۰ نفر از افراد در اولویت تحت پوشش بنیادشهید و ۱۵ نفر از پاکبانان استان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

قادری ضمن اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در استان در چند روز اخیر اذعان کرد: در پی افزایش سفرهای نوروزی، دید و بازدیدها و نادیده گرفتن پروتکل‌های بهداشتی احتمال وقوع پیک چهارم در راه است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا