خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

افزایش بستری‌های کرونایی تهران در ایام نوروز

به گزارش خبرنگار مهر، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران پیش از ظهر شنبه در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا استان تهران اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروز شاهد کاهش فاصله گذاری اجتماعی، حجم زیاد ترددها و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به دنبال آن افزایش مراجعات سرپایی و میزان بستری‌ها در استان تهران بودیم.

محسنی بندپی افزود: در استان تهران علیرغم همه تلاش‌ها ی کادر درمان با پیچیدگی‌های این استان شاهد شرایط متزلزل و شکننده‌ای در مدیریت کرونا هستیم.

استاندار تهران بیان داشت: اگر در استان تهران مثلاً ۲ شهرستان قرمز داریم به دلیل پیوستگی و نزدیکی شهرستان‌های استان از همین حالا باید مصوبات ستاد ملی چه در خصوص حضور کارمندان و چه در کاهش تجمعات تشدید شود.

وی عنوان داشت: بر اساس گزارش‌ها وضعیت موجود در استان تهران به گونه‌ای است که باید بیش از گذشته مداخلات در مدیریت بیماری کرونا تشدید صورت گیرد.

محسنی بندپی با بیان اینکه در شرایط کنونی بیش از گذشته نیازمند رعایت پروتکل‌ها هستیم و از همه مردم می‌خواهیم در این زمینه توجه و اهتمام ویژه را داشته باشند تا بتوانیم ضمن اینکه بار سنگین‌تری را به کادر درمان تحمیل نمی‌کنیم از افزایش بیماران و بستری‌ها و به موازات آن فوتی بکاهیم و این موضوع مستلزم همکاری ویژه مردم در رعایت شیوه نامه‌ها و ترددهای درون شهری است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا