خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

انتخاب مراکز خلوت تر معاینه فنی از طریق سایت ستادی

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین مقدم مدیرعامل شرکت ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران با اشاره به اینکه سال گذشته، ۱ میلیون و ۶۶۰ هزار دستگاه خودرو به مراکز مراجعه کرده‌اند گفت: که این میزان مراجعات در مقایسه با سال گذشته تغییر نداشته است.

وی ادامه داد: از آمار اعلامی ۱ میلیون و ۱۹۴ هزار دستگاه خودرو مربوط به مراجعات اول بوده که ۱۷ درصد از آن در آزمون آلایندگی گازهای خروجی از اگزوز، ۱۱ درصد در آزمون هم راستایی چرخ‌ها ،۴ درصد کمک فنر ،۱۳ درصد تست ترمز و ۱۶ درصد عیوب ظاهری مردود شده‌اند. در مجموع ۳۶ درصد از خودروها به علت نقص فنی موفق به اخذ معاینه فنی در مراجعه اول شده‌اند.

مقدم با اشاره به اینکه در سال ۹۹، حدود یک میلیون و ۱۳۳ هزار گواهی معاینه فنی صادر شده که ۲۸۳ هزار گواهی آن مربوط به معاینه فنی برتر است. اظهار داشت: در مجموع در حدود ۲۴ درصد از خودروهای مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی شهر تهران موفق به اخذ معاینه فنی برتر شده و از تخفیف ۳۰ درصدی عوارض تردد در محدوده طرح کاهش و طرح ترافیک استفاده کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران ابراز داشت: از ابتدای سال به دلیل مشمول شدن خودروهای تولید داخل سال ۹۵ میزان مراجعات به مراکز مقداری افزایش یافته و در حال حاضر روزانه در حدود ۶۵۰۰ دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه می‌کنند.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش تعداد خطوط معاینه فنی در سه سال اخیر، افزایش ساعت کاری و فعالیت چندین مرکز در ایام تعطیلات و ایجاد امکان مراجعه از طریق سامانه نوبت دهی اینترنتی هم اکنون وضعیت مراجعات عادی بوده و حتی در مراکز شلوغ تر نظیر بیهقی و نیایش شهروندان می‌توانند در کمتر از یک ساعت نسبت به اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام کند.

به گفته مقدم مراکز واقع شده در بخش جنوبی تهران مانند چمران، شقایق، الغدیر خلوت تر بوده و شهروندان می‌توانند سهل تر و با معطلی کمتر نسبت به انجام معاینه فنی خودرو اقدام کنند.

وی به شهروندان تهرانی توصیه کرد: با استفاده از سامانه مدت انتظار که در سایت رسمی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در دسترس است با اطلاع از مدت انتظار و طول صف در مراکز برای انجام معاینه فنی خودروی خود خلوت ترین مرکز را انتخاب کند.

مدیرعامل شرکت ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران ابراز داشت: از ابتدای امسال هزینه مراجعه اول معاینه فنی تاکسی‌های شهر تهران در پنج مرکز معاینه فنی بیهقی، شقایق، دماوند، چمران، نیایش رایگان است.

وی ادامه داد: خودروهای تاکسی در صورت داشتن پروانه تاکسیرانی معتبر که از طریق سامانه سیما تاکسی سازمان تاکسیرانی قابل استعلام و کنترل است، می‌توانند سالانه در هر نوبت مراجعه به مراکز معاینه فنی اعلام شده از این طرح رایگان هزینه مراجعه اول استفاده کند.

مدیرعامل شرکت ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران هزینه مراجعه اول معاینه فنی خودروهای سبک را مبلغ ۴۷ هزار تومان عنوان کرد و افزود: خودروهای تاکسی با عمر ۱۰ سال و کمتر طبق قانون و مصوبات دولت بایستی هر ۶ ماه یک بار و خودروهای تاکسی با عمر بالای ۱۰ سال هر سه ماه یکبار نسبت به اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام کند.

وی تاکید کرد: پذیرش خودروهای تاکسی در سایر مراکز معاینه فنی شهر تهران انجام می‌شود و رانندگان تاکسی در صورت تمایل به استفاده از طرح رایگان تنها باید به یکی از پنج مرکز اعلامی مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا