خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

روند افزایشی بستری بیماران کرونایی در ایلام

به گزارش خبرنگار مهر، محمد کریمیان ظهر شنبه در جلسه ستاد کرونا در استان اظهار کرد: طبق آمارهای اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، استان‌های ایلام و البرز رسماً وارد پیک چهارم شده‌اند.

وی افزود: در خصوص استان ای لام نیز با وجود افزایشی شدن آمارهای مربوط به بیماری کرونا، این مسئله قابل پیش بینی بود.

کریمیان عنوان کرد: با توجه به اینکه این نوع جهش‌یافته انگلیسی که وارد استان شده و سیر بیماری بسیار سریع است، از نظر ابتلا و بستری‌ها در روزها و هفته‌های آتی آمارها صعودی خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام عنوان کرد: اگرچه در حال حاضر آمار فوتی‌های بیماری کرونا در استان پایین است اما با وارد شدن استان به پیک چهارم قطعاً این آمار هم بالاتر خواهد رفت.

وی عنوان کرد: در حال حاضر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط آحاد مختلف جامعه تنها عاملی است که می‌تواند ما را در کنترل و مدیریت پیک چهارم بیماری کرونا کمک کند.

کریمیان اظهار کرد: در ایام تعطیلات نوروزی تردد مسافران در سطح استان و روند کاهشی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بین جامعه باعث شده که در حال حاضر بیمارستان‌های تابعه دانشگاه به لحاظ ظرفیت بیماران بستری در حال تکمیل شدن باشد و ما این نگرانی را داریم که در روزهای آتی و بالارفتن آمارها برای بستری کردن بیماران با چالش مواجه شویم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا