خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تزریق واکسن ایرانی کرونا در همدان از هفته آینده

به گزارش خبرگزاری مهر رشید حیدری‌مقدم در جلسه ستاد استانی کرونا اظهار کرد: از هفته آینده تزریق این واکسن برای سه تا پنج هزار نفر آغاز می‌شود، در حال حاضر کادر بهداشتی و درمانی که در خط مقدم مقابله با ویروس و در معرض خطر هستند واکسینه شدند اما برای واکسینه کردن خط دوم همچنان در تلاش هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان وضعیت شیوع کرونا در کشور و همدان را نگران کننده دانست و افزود: موج چهارم ویروس کرونا ناشی از ویروس انگلیسی است چرا که سرعت انتقال این نوع ویروس بسیار بالا بوده اما در مورد میزان مرگ آن هم اینک عددی در دست نیست.

وی ادامه داد: در حال حاضر شهرستان‌های تویسرکان و نهاوند در وضعیت قرمز کرونایی، کبودرآهنگ و فامنین نارنجی و مابقی شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند اما با توجه به روند افزایشی مبتلایان در این شهرستان‌ها، به طور حتم وضعیت رنگ بندی آنها تا هفته آینده تغییر می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان گفت: یکم فروردین امسال آمار بیماران مشکوک و بستری کرونایی ۲۰۰ نفر بود که این آمار در ششم این ماه به ۳۰۰ نفر، ۱۱ فروردین به ۴۰۰ نفر و هم اینک به ۴۵۰ بیمار رسیده است.

وی یادآوری کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ نفر جدید به کرونا مبتلا و بستری شدند همچنین شمار بیماران سرپایی مثبت ۳۳۴ نفر بوده است این در حالی است که در شدیدترین پیک‌های شیوع کرونا شمار بیماران سرپایی مثبت به ۳۰۰ نفر رسیده بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان اظهار کرد: بیماران کرونایی بستری در بیمارستان هم اینک به ۴۵۰ نفر افزایش یافته است و در صورت کم توجهی به پروتکل‌های بهداشتی امکان رسیدن این رقم به ۲ هزار و ۱۰۰ بیمار در هفته‌های پیش رو بسیار زیاد است.

وی سهم دوررهمی های خانوادگی و اجتماعات را در بروز کرونا بسیار بالا دانست و گفت: پس از آزمایش وضعیت ۳۵ نفر از اعضای یک خانواده شرکت کننده در یک عروسی در فامنین مشخص شد که ۱۷ نفر به کرونا مبتلا شدند.

حیدری‌مقدم تاکید کرد: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، اجرای طرح شهید سلیمانی و بیماریابی فعال و در بخش سوم درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا باید با جدیت دنبال شود تا با چالش مواجه نشویم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا