خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

سیر صعودی کرونای انگلیسی در لرستان/ وضعیت ۶ شهر قرمز است

به گزارش خبرنگار مهر، محمود ثمینی امروز شنبه در جلسه ستاد کرونا اظهار داشت: با توجه به سرعت شیوع ویروس جهش یافته در استان و احتمال افزایش میزان مبتلایان اعلام کرد طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی لرستان، بخشی از مراجعین به مراکز درمانی به ویروس کرونای انگلیسی مبتلا هستند.

وی گفت: لازم می‌دانیم از مردم فهیم استان که روز طبیعت را در خانه مانده و از تجمع در روز سیزدهم فروردین خودداری کردند، تشکر و قدردانی کنیم.

معاون استاندار لرستان اظهار داشت: متأسفانه دورهمی ها و برخی مسافرت‌های نوروزی به استان، منجر به تغییر رنگ بندی و افزایش تعداد شهرهای قرمز و نارنجی لرستان شده است.

ثمینی در ادامه بیان کرد: با اعلام ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا شهرستان‌های خرم آباد، بروجرد، الیگودرز، ازنا، سلسله و دلفان در وضعیت قرمز و شهرستان‌های دورود، کوهدشت، پلدختر، چگنی و رومشکان نیز در وضعیت نارنجی قرار داشته و چنانچه مراقبت‌های پیشگیرانه لازم توسط مردم انجام نشود احتمال تبدیل به وضعیت قرمز وجود دارد.

وی با اشاره به خطر سیر صعودی کرونای انگلیسی در لرستان، تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس جهش یافته در استان برخی از مراجعین به مراکز درمانی به ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی مبتلا هستند که با توجه به سرعت بالای گردش این ویروس در استان، احتمال افزایش مبتلایان، بستری‌ها و مرگ ناشی از این بیماری وجود دارد.

معاون استاندار لرستان تاکید کرد: در این شرایط لازم است مردم بیش از پیش نسبت به رعایت نکات بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمعات اهتمام ورزند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا