خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ورود ۱۵ هزار واکسن کرونا به آذربایجان شرقی

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسین صومی در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا و واکسیناسیون بیماران خاص در استان اظهار داشت: در حال حاضر استان ما از نظر وضعیت بیماری کرونا در وضعیت مناسبی قرار ندارد و نسبت به اواخر دی ماه تا آخر اسفند ماه که در وضعیت پایدار قرار داشتیم به خاطر بی مبالاتی‌ها و عدم همراهی با پروتکل‌های بهداشتی آرام آرام بیماری افزایش یافته است.

وی با اشاره به افزایش بیماران شناسایی شده و بستری در بیمارستان‌های استان ادامه داد: فعلاً شهرستان‌های جلفا و سراب در وضعیت قرمز و سه شهرستان هشترود، میانه و شبستر نارنجی و به غیر از ۴ شهرستان با وضعیت آبی آن هم با جمعیت کم بقیه شهرستان‌ها زرد هستند و اکثر شهرستان‌های با وضعیت زرد نیز در آستانه نارنجی شدن هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص بیماری کرونای انگلیسی افزود: اگر در طی یک روز ۴۶۶ نفر بیمار در استان شناسایی شود حداقل ۵۰ درصد آنان مبتلا به کرونای انگلیسی می‌باشند و در حال حاضر ۳۰۰ نفر با ژن جهش یافته انگلیسی در طول دو هفته گذشته در استان شناسایی شده است.

صومی ادامه داد: بیماران خاص در آذربایجان شرقی برای دریافت واکسن کرونا با همراه داشتن کارت بیماری و شناسایی طی چند روز آینده از ساعت ۹ تا ۵ به بیمارستان‌های تعیین شده مراجعه کنند.

وی در خصوص دریافت واکسن کرونا توسط بیماران خاص اظهار داشت: بیماران پیوند کبد، کلیه، قلب و ریه برای دریافت واکسن به بیمارستان امام رضا (ع) تبریز و بیماران مبتلا به ام اس به بیمارستان الزهرا (س) وبیماران مبتلا به هموفیلی و تالاسمی هم می‌توانند طی چند روز آینده برای تزریق واکسن کرونا به بیمارستان سینای تبریز مراجعه کنند و تزریق واکسن به گروه‌های تعیین شده در تمامی بیمارستان‌های سایر شهرستان‌های استان انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از ورود ۱۵ هزار واکسن کرونا به استان آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: مقرر بود در وهله اول واکسن‌ها به کادر درمان تزریق شوند و سپس اعلام شد که افراد مسن نگهداری شده در مراکز سالمندان نیز واکسینه شوند که این اتفاق هم افتاد.

وی ادامه داد: در مرحله بعد مقرر شد پاکبان‌ها واکسینه شوند که ۱۰۰۰ نفر از این گروه واکسینه شده‌اند و با مابقی نیز در حال انجام است.

صومی گفت: سه مرحله از واکسن اسپوتنیک روسی و واکسن سینوفارم چینی و واکسن هندی وارد شده که هر یک از گروه‌های هدف مشخصی دارند که بر اساس سند ملی واکسیناسیون تعیین شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از مردم خواست که برای کارهای غیر ضروری از خانه خارج نشده و دورهمی ها را به حداقل برسانند تا در دو هفته آینده وضعیت بیماری کنترل شده و شاهد افزایش بیماری در استان نباشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا