خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ظرفیت بخش آی سی یو بیمارستان های استان زنجان پر شد

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز قزلباش شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد کرونا در محل استانداری زنجان، با بیان اینکه بیماری کرونا در استان زنجان نگران کننده است، گفت: شرایط بسیار استثنایی برای زنجان ایجاد شده است و طی روزهای آینده زنجان و ابهر به وضعیت قرمز در خواهند آمد.

وی با بیان اینکه میزان اشغال تخت‌های بیمارستانی در روز به ۷۰۰ نفر رسید، اظهار کرد: در بازه آخر اسفند روزانه ۲۵ نفر بستری شده در بیمارستان‌های استان زنجان داشتیم که این تعداد در هفته اول فروردین به ۴۰ نفر در روز و در هفته دوم ۷۰ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: در کل استان ۲ هزار ت خت بیمارستانی داریم که حدود ۲۲۰ تخت جدید نیز اضافه شده است.

قزلباش با بیان اینکه ۱۰ تا ۱۵ درصد از این تخت‌ها نیز در شهرستان‌های کوچک استان هستند، تاکید کرد: بخش‌های زنان و زایمان نیز تعطیل بردار نیست و نمی‌توانیم تعطیل کنیم.

وی با بیان اینکه تعداد بیماران بستری شده در سه الی چهار روز آینده به ۲۰۰ الی ۲۵۰ نفر و در بدترین شرایط ۳۰۰ بیمار در زنجان برسد، ابراز داشت: در مدت یک هفته تا ۱۰ روز به سه هزار تخت در استان نیاز خواهیم پیدا کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه ظرفیت پذیرش بیماران در استان زنجان یک هزار تا یک هزار و ۲۰۰ نفر است، گفت: در حال حاضر همه تخت‌های آی‌سی‌یو پر است.

قزلباش با بیان اینکه اگر این موج با این روال پیش برود تعداد مرگ و میرهای استان به بیش از ۵۰ نفر در روز می‌رسد، تصریح کرد: رفتار کرونا در این موج بسیار وحشی‌تر شده و در مدت هفت روز میزان بسترهای از ۱۴۰ نفر به ۴۰۰ نفر رسیده است و در حال حاضر ۴۰۰ نفر در بیمارستان‌های استان زنجان بستری هستند.

وی به تعداد بیماران سرپایی کرونا در روز گذشته و امروز شهر زنجان اشاره کرد و افزود: تعداد بیماران سرپایی در زنجان از ۸۰۰ نفر به ۲۲۰۰ نفر رسیده است.

قزلباش با بیان اینکه همه تخت‌های آی‌سی‌یو پر شده است، گفت: ۱۵ نفر بیمار بدحال کرونایی در استان در انتظار آی سی یو داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان یاد آور شد: ظرفیت تخت‌ها کاملاً پراست و این وضعیت بسیار خطرناک است.

قزلباش با بیان اینکه شدت شیوع کرونا در ابهر، خدابنده و خرمدره بسیار زیاد است، گفت: بیشترین نیاز به تخت را در این شهرها داریم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا