خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی تشدید می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، چهل و چهارمین جلسه ستاد مقابله با کرونا در ورزش به ریاست دکتر غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی برگزار شد.

در این جلسه نوروزی ضمن قدردانی از همراهی جامعه ورزشی در اجرای پروتکل‌های بهداشتی گفت: امیدواریم جامعه عزیز ورزشی کشور همچنان با جدیت نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام کنند تا همچون ماه‌های گذشته با کمترین میزان آسیب، این مرحله از اوج‌گیری بیماری را نیز پشت سر بگذاریم.

نوروزی با اشاره به صدور مجوز اردوهای ملی و برخی مسابقات و لیگ‌ها در شرایط اوج بیماری در سال گذشته، خاطرنشان کرد: همان‌طور که وزارت بهداشت در آن مقطع با از سرگیری فعالیت‌های ورزشی طبق ضوابط و مقررات خاص موافقت کرد، طبیعی است در حال حاضر نیز با رعایت جدی تر پروتکل‌ها و تشدید نظارت‌ها، برخی فعالیت‌های ورزشی پیگیری شود.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در خصوص پروسه واکسیناسیون المپیکی‌ها و پارالمپیکی‌ها گفت: خوشبختانه با همراهی همکاران گرانقدرمان در وزارت بهداشت، بیش از ۱۰۰ نفر از ورزشکاران پارالمپیکی در مرحله اول واکسینه شدند و با توجه به تهیه لیست المپیکی‌ها، پیگیری لازم در خصوص واکیسناسیون آنها در حال انجام بوده و به زودی انجام خواهد شد.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی یادآور شد: بعضاً سهل انگاری‌هایی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی رشته‌های ورزشی مشاهده شده است که در این خصوص تذکرات لازم صادر شده و در صورت تکرار این تخلفات، لغو مسابقات ورزشی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا