خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

طرح تشدید نظارت بر رعایت پروتکلهای بهداشتی شهر زنجان آغاز شد

رضا عسگری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از اجرای این طرح در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به وضعیت حاد کرونایی طرح تشدید نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مناطق آلوده شهر زنجان مورد توجه قرار گرفته است که در این خصوص دستگاه‌های متولی امر نیز مشارکت فعالانه ای دارند.

وی اضافه کرد: در این طرح ۲ هدف عمده بازرسی از اماکن عمومی مناطق آلوده و دیگری شناسایی افراد مشکوک کرونایی لحاظ شده تا اقدامات لازم در خصوص ممانعت از گسترش بیشتر این ویروس انجام شود.

این مسوول با اشاره به اینکه با هماهنگی انجام گرفته معاون دادستانی نیز در نظارت های اماکن عمومی حضور دارد، ادامه داد: در این طرح اماکن عمومی نقاط هدف توسط گروههای نظارتی مورد بازرسی قرار می گیرد و در صورت عدم رعایت پروتکلها با واحد متخلف برخورد خواهد شد.

وی  با بیان اینکه افراد مشکوک به کرونا نیز در صورت تایید به مراکز درمانی مربوطه معرفی می شوند، اظهار داشت:  به این مهم باید توجه داشت که شمار مبتلایان در مناطق آلوده شهر زنجان بیشتر بوده که در نقشه نیز جانمایی شده است.

فرماندار زنجان ادامه داد: هم اکنون خطر کرونا در شهر زنجان بیش از سه موج قبلی آن است و بر این مبنا تمرکز در مناطق آلوده و  اقدامات اثر بخش می تواند سهم بسزایی در کاهش انتقال و گسترش این بیماری داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح نیروی انتظامی، ارتش، سپاه انصار المهدی(عج)، هلال احمر و آتش نشانی همکاری می کنند که امیدواریم این اقدامات در کنترل بیماری موثر واقع شود.

 به گزارش ایرنا، در طرح نظارتی امروز از پنج  فرد بدون ماسک در سطح شهر و تعدادی صنوف گروه یک مشغول به فعالیت تست کرونا اخذ شد  که متاسفانه مثبت بودند که علاوه بر ارجاع آنان به مراکز درمانی صنوف متخلف نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.

همچنین یک راننده تاکسی شهری نیز که  مسافر کشی می کرد جزو افراد مثبت کرونایی بود که علاوه بر انتقال خودرو به پارکیینگ برای انجام اقدامات درمانی به مرکز مربوطه معرفی  شد.

گفتنی است بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در روزهای گذشته شهرستانهای زنجان، ابهر، خرمدره و خدابنده در وضعیت قرمز قرار گرفتند که از امروز شهرستان سلطانیه نیز  در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا