خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

۸۰ کتابخانه استان مرکزی تعطیل شد

«مهدی ثامنی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۷۳ کتابخانه نهادی و هفت کتابخانه مشارکتی استان مرکزی با توجه به اوج گیری کرونا تعطیل هستند و فعالیت‌های ترویجی از طریق فضای مجازی ادامه دارد.

وی اظهار داشت: در شرایط قرمز کرونایی سالن مطالعه و امانت کتاب برای جلوگیری از انتقال بیماری در کتابخانه‌های استان مرکزی ممنوع است و فعالیت از طریق فضای مجازی انجام می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های استان مرکزی گفت: طرح تحویل کتاب در خانه با هدف ترویج فرهنگ مطالعه با عنوان «پیک آگاهی» در استان مرکزی آغاز شده و علاقه مندان می‌توانند در شرایط ایجاد شده از این طرح برای مطالعه استفاده کنند.

ثامنی افزود: در اجرای این طرح تفاهمنامه‌ای با اداره کل پست استان منعقد شده است و علاقمندان به مطالعه با سفارش کتاب، مرسوله فرهنگی خود را از پستچی تحویل می‌گیرند.

وی اظهار داشت: مراحل انجام سفارش این گونه است که فرد متقاضی با ثبت درخواست در سامانه اینترنتی www.samanpl.ir و انتخاب کتاب مورد نظر با مراجعه به سایت www.markazipl.ir و جستجوی تلفن کتابخانه با کتابخانه تماس و ثبت سفارس انجام می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی گفت: مدت زمان مجاز برای امانت کتاب یک ماه تعیین شده و پس از اتمام مدت، مجدد تماس گرفته می‌شود و کتاب به کتابخانه عودت داده می‌شود.

وی اظهار داشت: خدمات کتابخانه‌های عمومی در فضای مجازی ادامه خواهد داشت و در این بستر اقدامات فرهنگی انجام می‌شود و افراد می‌توانند از برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌ها استفاده کنند.

یک میلیون و ۸۴ هزار و ۹۳۶ جلد در قالب ۹۰۴ هزار و ۱۶۲ عنوان کتاب در کتابخانه‌های استان مرکزی وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا