خبرگزاری ایرناخبرهای کرونا

ملاک مردم در انتخابات تنها شعارهای نامزدها نباشد

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار روز سه شنبه در نشست با تعدادی از خبرنگاران عضو هیات اندیشه ورز بسیج رسانه استان ایلام اظهار داشت: هرچند جای بسیاری از نخبگان در میان اسامی داوطلبان خالی است، اما در این فهرست اسم افراد لایق و دلسوز نیز به چشم می خورد و مردم باید فارغ از گرایش های قبیله ای یا حزبی بهترین افراد را انتخاب کنند.

وی افزود: باید افرادی برای شورای شهر و روستا و هم ریاست جمهوری انتخاب شوند که متعهد و دلسوز به آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی و پیگیر خواسته های مردم باشند.

امام جمعه ایلام در مورد کرونا هم یادآور شد: برای مهار و کنترل کرونا فقط عملکرد حاکمیت دخیل و موثر نیست، بلکه باید فرهنگ مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در بین اقشار مختلف جامعه نهادینه شود و حضور و مشارکت مردم باعث شتاب دهی بیشتر برای مهار این ویروس خواهد بود.

کریمی تبار تاکید کرد: نقش رسانه ها برای فرهنگ سازی در بین آحاد مردم برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی و آگاه سازی آنها مهم و انکارناپذیر است.

وی با انتقاد از تجمع خانواده های متوفیان در آرامستان ها زمان تدفین عزیزان خود یا برگزاری مراسم ختم در منازل، گفت: این تجمع ها باعث گسترش و تداوم چرخه کرونا در بین شهروندان است و به همین منظور پیشنهاد می شود یک فضای باز بزرگ همانند محوطه مصلی برای مراسم های ختم خانواده های متوفیان در نظر گرفته شود تا از تجمع بستگان و آشنایان در آرامستان ها و منازل خودداری شود.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: همه مسوولان، مردم و دستگاه ها در قبال مهار کرونا و تبعیت از بخشنامه های پیشگیرانه ستاد کرونا مسوول هستند و لازمه مهار آن همکاری همگانی است.

حجت‌الاسلام کریمی تبار در ادامه به شعار امسال رهبری اشاره کرد و گفت: استان ایلام سرشار از ظرفیت های بزرگ طبیعی و انسانی است که بالقوه کردن هرکدام از این ظرفیت ها عاملی برای توسعه استان و اشتغال زایی جوانان و افراد جویای کار خواهد بود.

وی با بیان اینکه جذب سرمایه گذار یکی از مهمترین مشکلات و ضعف های استان ایلام است، تاکید کرد: وجود بروکراسی های دست و پاگیر اداری یا موانع تراشی های بی مورد و غیرضروری باعث عدم جذب سرمایه گذار در استان شده است در حالیکه ظرفیت های سودآوری در ایلام‌ وجود دارد که مرز مهران و همجواری با مناطق شیعه نشین عراق و نزدیکی زبانی و فرهنگی این مناطق با ایلام از جمله قابلیت های مهم استان است.

امام جمعه ایلام از رسانه ها خواست: در مطالب خود امیدآفرینی را اشاعه دهند و نقدهای آنها در چارچوب قانون، بر اساس واقعیت ها و بدور از غرض ورزی های شخصی باشد و مدیران و مسوولان دستگاه ها نیز پیگیر مطالبات رسانه ها به عنوان زبان گویای جامعه باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی تبار ادامه داد: جامعه ما در شرایط کنونی به تزریق امیدآفرینی و انعکاس نقاط قوت و عملکرد مثبت نظام نیاز دارد چرا که رسانه های معاند به طور مکرر با بزرگنمایی مشکلات و نقاط منفی سعی در القای ناامیدی و ایجاد یاس در جامعه هستند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا